LEGIONOWO. Nowy blok za „skarbówką”

2016-02-17 10:26:31

SML-W wystąpiło do starostwa o pozwolenie na budowę 5-kondygnacyjnego bloku pomiędzy urzędem skarbowym a ulicą Ogrodową w Legionowie. Mieszkańcy nie są z tego faktu zadowoleni ponieważ nowa „plomba” zabierze im kolejną przestrzeń spacerową.

Jak informuje starostwo, wniosek o wydanie pozwolenia na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego z garażem podziemnym i ścianą przeciwpożarową na terenie trzech działek na tyłach „skarbówki” został złożony przez Spółdzielnię Mieszkaniową Lokatorsko – Własnościową 25 sierpnia ubiegłego roku. Budynek, który ma powstać na raptem 552 m2 powierzchni, ma mieć 5 kondygnacji i garaż podziemny na 36 miejsc (plus 3 miejsca na zewnątrz). Wewnątrz znajdzie się 35 mieszkań. Łączna suma powierzchni kondygnacji nadziemnych budynku wyniesie 2951 m², w planach nie ma ogrodzenia budynku.

Inwestycji przeciwna jest cześć lokatorów pobliskich bloków. Mieszkańcy denerwują się, że bez konsultacji z nimi wciska się kolejne bloki ograniczając tym samym przestrzeń spacerową.

Nie wiadomo na razie, kiedy spółdzielnia ruszy z nową inwestycją. Na razie nie otrzymała ona jeszcze zgody na jej rozpoczęcie. Można jednak założyć, że stanie się to w niedługim czasie.

„Postępowanie wszczęte na wniosek Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej w Legionowie w sprawie wydania pozwolenia na budowę (…) obecnie znajduje się na etapie uzupełniania przez inwestora dokumentacji projektowej w związku z wydanym postanowieniem z dnia 16 października 2015 roku starosty legionowskiego, nakładającym na wnioskodawcę obowiązek usunięcia nieprawidłowości w przedłożonym do zatwierdzenia projekcie budowlanym” – poinformował pisemnie Mariusz Kraszewski z Wydziału Kultury i Promocji legionowskiego starostwa.

JR

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *