LEGIONOWO/NOWY DWÓR MAZ. Covidowy szpital w Nowym Dworze Maz.

2020-11-04 9:05:52

Od poniedziałku 2 listopada Nowodworskie Centrum Medyczne przekształcone zostało w szpital jednoimienny dla osób z Covid-19

“Decyzją Wojewody Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła, w najbliższym czasie w Nowodworskim Centrum Medycznym w Nowym Dworze Maz. wydzielonych zostanie 160 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 6 stanowisk do intensywnej terapii wyposażonych w kardiomonitory, z możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej. Zgodnie z decyzją, zmiany potrwają do odwołania  stanu epidemii na terytorium Polski. Niniejsza decyzja skutkuje koniecznością wprowadzenia dużych zmian organizacyjnych w nowodworskim szpitalu. Z pewnością odczuje je wielu mieszkańców, którzy obecnie korzystają z diagnostyki i leczenia w placówce.” – brzmiał komunikat placówki w mediach społecznościowych.

W przypadku pacjentów potrzebujących badań lekarskich, w stanach nagłych, bez objawów koronawirusa, dyrekcja szpitala prosi o zgłaszanie się do szpitali ościennych, tj. szpitala w Płońsku, Szpitala Bielańskiego w Warszawie, Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie czy Szpitala w Wyszkowie.

Jak informuje dyrektor szpitala, Jacek Kacperski, praca szpitala będzie wyglądała następująco:

– Oddział Ginekologiczno-Położniczy będzie przyjmował pacjentki z oznaczonym dodatnim wynikiem badania w kierunku koronawirusa oraz w wyjątkowych sytuacjach zagrażających życiu pacjentki.

– Oddział Dziecięcy będzie przyjmował dzieci z oznaczonym dodatnim wynikiem badania w kierunku koronawirusa oraz w wyjątkowych sytuacjach, gdy według Rodzica dziecka jest to sytuacja zagrażająca jego życiu,

– Oddział Chirurgii będzie przyjmował pacjentów z oznaczonym dodatnim wynikiem badania w kierunku koronawirusa oraz w wyjątkowych sytuacjach zagrażających życiu pacjenta.

– Oddział Wewnętrzny będzie przyjmował pacjentów TYLKO z oznaczonym dodatnim wynikiem badania w kierunku koronawirusa.

Szpital informuje również, że pacjenci przyjęci w stanach zagrożenia życia z ujemnym wynikiem badania w kierunku koronawirusa będą ściśle oddzieleni od pacjentów z oznaczonym dodatnim wynikiem.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *