Facebook


LEGIONOWO. Nowy termin wypłaty 500+

2017-10-18 8:58:11

Legionowski OPS poinformował w komunikacie, że wypłaty świadczeń wychowawczych z programu Rodzina 500+, będą odbywać się w ujednoliconym terminie po 20 każdego miesiąca


Nowy termin wypłaty świadczeń ma wynikać ze zmian w procedurach przelewu środków, dotacji przez urząd wojewódzki

Nowe decyzje

W związku z upływem okresu na który przyznano świadczenie wychowawcze z programu 500+, należało składać nowe wnioski o jego przyznanie. Wnioski złożone wcześniej będą skutkowały wypłatą świadczeń już od października tego roku. Nie ma wstecznego wypłacania świadczeń, co oznacza, że im później wniosek został złożony, tym później otrzyma się świadczenie, dotyczy to okresu po 1 października 2017 r.

Komunikat OPS-u

Według legionowskiego OPS nowy termin wypłaty świadczeń tj. po 20 każdego miesiąca ma wynikać, ze zmian w procedurach przelewu środków, dotacji przez urząd wojewódzki. Na czym polegają te procedury i jakie skutki wywołują zapytaliśmy się rzeczniczki wojewody. Do czasu zamknięcia numeru nie uzyskaliśmy odpowiedzi, na która czekamy i opublikujemy ja na łamach naszej gazety.

Jacek Jankowski

Komentarze

3 komentarze

 1. Karcia82 odpowiedz

  Witam.. Mam problem w sumie podobny.
  . zlozylam wniosek o Świadczenia Rodzinne w sierpniu na koniec MC… Do tej pory czekam. Od chwili złożenia dokumentów minęło juz przepisów 30dni.. Pytam w takim razie co z prawem po co Panie z Mopsu zasłaniają sie przepisowy 30dniowym smiesznym krukiem skoro nie dotrzymuje terminu?.

 2. Megg odpowiedz

  Miło by było gdyby gazeta zapytała czemu Panie nie chcą udzielać odpowiedzi w sprawie decyzji TYLko burcza że mają czas do końca miesiąca. Uwazam, że sa tam od tego by sprawdzić LASKAWIE w systemie czy dana osoba nie ma braku w dokumentach i informować, a nie odbierają telefony z laska.

  1. Uprzejmy odpowiedz

   Nie wiem czy miła koleżanka doczytała, ale nie otrzymali odpowiedzi o Wojewody w tej sprawie… Eh, czytanie ze zrozumiem się kłania… I Czytanie artykułów do końca…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *