LEGIONOWO. To i Owo w TVP1

2016-10-18 5:03:42

W poniedziałek 17 października po 22 miała miejsce emisja programu “Chodzi o Pieniądze” w którym Stowarzyszenie Legionowskich Lokatorów mówiło o problemach legionowskiej spółdzielni mieszkaniowej. Dziennikarze w audycji TVP1 wielokrotnie powoływali się na doniesienia prasowe z Tygodnika Mazowieckie To i Owo.

Miliony Polaków co miesiąc płacą za mieszkanie na konta spółdzielni mieszkaniowych. Teoretycznie pieniądze idą do wspólnej kasy, a prezesi powinni nimi zarządzać gospodarnie i na rzecz mieszkańców. Tymczasem nie zawsze tak bywa. Często dbają o swój własny interes. Mają pieniądze i są nieodwołalni. Właśnie tą kwestię poruszyli dziennikarze TVP1 w programie “Chodzi o pieniądze”, a z wizytą wpadli m. in. do Legionowa. Poniżej prezentujemy skrót programu wyemitowanego w poniedziałek 17 października 2016 roku. Cały odcinek możesz obejrzeć TUTAJ.

Komentarze

16 komentarzy

 1. Teresa odpowiedz

  Lubią go, to mu dają szansę na zakup lokalu po promocyjnych cenach. A Wy durnie uczcie się z kim trzeba się zadawać aby taką promocję w porę zauważyć. Jeśli tego nie potraficie, to do roboty, płacić podatki i morda w kubeł.

  1. Edward odpowiedz

   Teresę to chyba żywcem z PRL Gomułki przeniosło w czasy współczesne.

   1. Daro odpowiedz

    “Teresa” a przed tym był “Sebastian” i “Robert”
    To przecież wychodzi z pod pióra jednej osoby, taka zawziętość i buta jest bardzo charakterystyczna i nie da jej się pomylić z żadną inną osobą

 2. Jerzy odpowiedz

  Czytam te wpisy i jestem gotów przyznać Niektórym RACJĘ, … tylko że z RACJĄ jest jak z d.o.o.p.ą. … każdy ma SWOJĄ.

 3. Stanisław odpowiedz

  Właściciel “miejscowej” i spiker w LTV, gdy tylko dostał posadę dyrektora biblioteki miejskiej szybko przekazał gazetę za 1 zł. Dziś gazeta ta, dofinansowana pieniędzmi z naszych podatków, jest organem prasowym legionowskiego reżimu i tubą propagandową władzy.
  Czy to przypadek? Czy taka transakcja – posada dyrektora za oddanie gazety za darmo…?

 4. tomo odpowiedz

  Zauważyłem prawidłowość pseudo redaktorzy w TV Legionowskiej którzy długo i namiętnie rozpływają się nad władzą , zostają potem wysokimi urzędnikami. Jak im nie wstyd jest przecież jakaś etyka dziennikarska , choć nie wiem czy oni należą do jakiegoś[porządnego] stowarzyszenia dziennikarzy.Może tu trzeba zawiadomić kolegów dziennikarzy żeby obiektywnie przyjrzeli się tym lokalnym dziennikarzom i ich drodze zawodowej , mógłby powstać ciekawy materiał na reportaż .

 5. Natalia odpowiedz

  Czekamy na kolejne materiały filmowe o naszym mieście. Okazuje się, że dopiero w TVP1 (sam nie mogę uwierzyć że powołuję się właśnie na to źródło) moi znajomi dowiedzieli się prawdy o Legionowie.
  Do tej pory znali miasto tylko z tego, że przejeżdżali po drodze nad Zalew i bardzo im sie podobało (przynajmniej do wiaduktu)… : )

  1. Daro odpowiedz

   Podejrzewam że materiały zaprezentowane do tej pory to zaledwie wierzchołek góry lodowej.
   Jedno co trzeba przyznać że PR władze Legionowa miały opanowany do perfekcji
   Moi znajomi bardzo długo nie chcieli mi uwierzyć że w prawie 55 tyś mieście nie ma kina czy szpitala
   Czy ktoś jadący przez Legionowo miał szansę usłyszeć o problemach z dogęszczaniem ????
   Zauważcie jak do niedawna była przedstawiana sprawa budowy Centrum Komunikacyjnego w mediach

 6. tomo odpowiedz

  Legionowska telewizja to znaczy telewizja prezydenta i prezesa wszystko nam wytłumaczy , przecież nikt nie uwierzy że oni chcą żle dla miasta.

 7. Dawid odpowiedz

  POWIEDZIELI O PRZEKRĘTACH. W “miejscowej” opluwają już mieszkańców na lewo i prawo, bo im Smogorzewski kazał. A niedobrzy mieszkańcy odważyli się powiedzieć w telewizji co myślą o Prezydencie, Prezesie, Przekrętach i Złodziejach

 8. Darius odpowiedz

  Precz z Jaglakiem niech żyje Roman i nam panuje na wieki wieków amen …

 9. Kamil odpowiedz

  Coś ten SLL za bardzo się promuje. Co włączę TV to albo ten pan Jaglak albo inny jakiś. Czyt oni chcą przejąć władzę w Legionowie a Romana do puszki…. Kamil 🙂

 10. Daro odpowiedz

  Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę na istotny szczegół. Otóż prezes Rosiak jest także wiceprzewodniczącym w Związku Rewizyjnym Spółdzielni Mieszkaniowych RP, organie służącym do kontrolowania i nadzorowania spółdzielni mieszkaniowych
  Tak jak podkreślono w materiale firmowym, spółdzielnię Prezesa Rosiaka może skontrolować związek rewizyjny gdzie w zarządzie zasiada Pan Rosiak

 11. Karolak odpowiedz

  Teraz Smogorzewski z Rosiakiem będą chcieli zamknąć TVP1 -m nie próbują – Powodzenia

 12. Majka odpowiedz

  Dlaczego nic o tym nie ma w Miejscowej i Powiatowej …. 😉

 13. ewa odpowiedz

  Jedna Wielka Afera !!! … No bardzo ciekawy materiał. Jakoś nie współgra on z propagandą jaka codziennie jest sączona przez oficjalne legionowskie przekaziory.
  Niektórzy będą mieli teraz DYSONANS POZNAWCZY – Gdzie jest prawda?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *