LEGIONOWO. Obrazili policjantów w trakcie interwencji

2018-08-22 12:13:33

Policjanci z Serocka zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o znieważanie funkcjonariusza publicznego. Do zdarzenia doszło w trakcie interwencji podjętej przez mundurowych. Mężczyźni usłyszeli już zarzut i teraz zajmie się nimi sąd. Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności

Policjanci z serockiego komisariatu interweniowali w sprawie zakłócenia porządku publicznego na jednym z osiedli mieszkaniowych na terenie Serocka. Według zgłoszenia jakie otrzymali dwaj nietrzeźwi mężczyźni mieli wszczynać awantury z mieszkańcami.

Po przybyciu policjanci na miejsce zastali dwóch agresywnych mężczyzn, którymi po wylegitymowaniu okazali się 48-letni Robert S. i 29-letni Sebastian G. Z uwagi na niedopuszczalne zachowanie mężczyzn oraz stan nietrzeźwości w jakim się znajdowali policjanci podjęli decyzję o ich zatrzymaniu do momentu wytrzeźwienia.

W trakcie wykonywania czynności służbowych zatrzymani mężczyźni wulgarnie i obraźliwie wykrzykiwali w kierunku policjantów. Ponadto Robert S. groźbą bezprawną wywierał wypływ na dyżurnego z komisariatu w Serocku aby ten zaniechał czynności służbowych.

Z uwagi na popełnienie przestępstw mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi.

Po wytrzeźwieniu obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty i teraz zajmie się nimi sąd. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Legionowo

Komentarze

2 komentarze

  1. Jan Miodek odpowiedz

    Jak ważne są przecinki pokazuje fragment:
    “ze względu na stan nietrzeźwości w jakim znajdowali się policjanci”

  2. Mariusz odpowiedz

    Jestem byłym ” klawiszem'” za to samo prokurator pomimo 5 świadków stwierdził że osadzony dał upust emocji krzycząc do sufitu nie do mnie. Życzę powodzenia Policjantom. I niech w końcu wymiar ” sprawiedliwości” przejrzy na oczy bo humanitaryzm i Genewa zaślepiła im oczy. Bandziora i złodzieja stawia ponad prawo które chroni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *