LEGIONOWO. Obrona życia – czas próby!

2020-11-02 5:46:54

22 X Trybunał Konstytucyjny wskazał, że ochrona życia należy się każdemu dziecku, a przesłanki eugeniczne nie mogą być powodem do aborcji. Tymczasem, wielu gminnych polityków oraz lokalny tygodnik zaangażowali się w protesty, które pełne złego języka i obraźliwych transparentów przeszły w sobotni wieczór ulicami miasta, łamiąc przy tym wszelkie pandemiczne zalecenia. Przyglądałem się temu ze smutkiem zza szyby samochodu

Eugenika, od Sparty po Skandynawię

W dużym skrócie eugenika dążyła (i nadal dąży), do sytuacji w której to dzieci będą rodzić się zdrowe i tylko ze zdrowych rodziców. W ten sposób Spartanie, po narodzinach chorego dziecka skazywali je natychmiast na śmierć, a w współcześnie, w krajach skandynawskich wyeliminowano możliwość narodzin dziecka z Zespołem Downa – zezwalając na jego aborcję. Jeśli dziś odmawiamy życia takim osobom, to znając obecny kierunek antycywilizacji za chwilę znajdziemy się nad przepaścią.

Totalna opozycja – totalna ignorancja

Wyrok TK będzie chronić dzieci, co do których podejrzewa się poważne wady zdrowotne. Przepis ten był stosowany również wobec dzieci co do których tylko istniało podejrzenie choroby. a w 70% wszystkich przypadków wobec dzieci z zespołem Downa! Pozostają jeszcze dwa przypadki dopuszczalności aborcji, tj. zagrożenie życia matki oraz poczęcie w wyniku czynu zabronionego, z czego pierwszy pozostawia wolny wybór kobiecie i świadomość, że jej decyzja jest w pełni społecznie akceptowana.

Z posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa na protest!

Tuż po ogłoszeniu wyroku TK odbyło się posiedzenie Legionowskiej Komisji Bezpieczeństwa na temat (…) wpływu obostrzeń wynikających z objęcia powiatu legionowskiego czerwoną strefą na życie mieszkańców miasta. Punkt, który niewiele mówi, a pozwolił niektórym radnym na reprymendę pod adresem… rządu. Nie przeszkodził im jednak w późniejszym promowaniu marszu i osobistym udziale w marszu ulicami miasta wbrew obowiązującym przepisom bezpieczeństwa. Świadczą o tym zamieszczone w Internecie zdjęcia.

Czy to koniec cywilizacji jaką znamy?

“Mądrzy historycy wiedzą, że większość tyranii mogła zaistnieć dlatego, że ludzie reagowali zbyt wolno. Często konieczny jest opór wobec tyranii, która jeszcze nie istnieje” – pisał znany autor. Agresja wobec obrony ludzkiego życia przy jednocześnie modnej trosce o los zwierząt – czego przykładem może być nawet legionowski budżet, w którym większą kwotę pieniędzy przeznacza się na ochronę bezdomnych zwierząt niż bezdomnych ludzi – to ostatni dzwonek na refleksję i pobudkę. Nieśmiało pojawiają się dalej idące wypowiedzi np. że “życie nie jest wartością absolutną.” Jeśli tak!!! to w takim razie, co nią jest?

Artur Pawłowski

Komentarze

3 komentarze

 1. Poirytowany odpowiedz

  Panie radny z PiS, Pawłowski. A przy okazji cała reszto tej zjełczałej hałastry. Odwalcie się od kobiet, od ich uczuć, wyborów. Nie decydujcie, kogo mają kochać, a kogo nie. Nie wtrącajcie się w kobiecą intymność, seksualność. Macierzyństwo, to nie wasza sprawa. Dotyczy was tylko wtedy, gdy jesteście ojcami, ale inne rodziny to nie wasz problem. Przestańcie wpychać swoje brudne łapy między nogi Polek. Każda z nich ma swoją mądrość, swoje sumienie i ma prawo decydować. A jeśli tego nie rozumiecie – to wypierdalać.

  1. Mart odpowiedz

   Tak jest, kazdy decyduje sam, zgodnie ze swoim sumieniem! Gwałciciele i mordercy tez! Nie ograniczajmy ich jakimiś głupimi moralnymi rozważaniami i prawem!

 2. migrena odpowiedz

  Jeśli życie jest wartością absolutną, to dlaczego wynoszono na ołtarze tych, którzy poświęcali jedla wiary na przykład, czy dla ojczyzny. Nie, panie Pawłowski życie nie jest wartością absolutną, a poza tym do jasnej cholery jeśli dla Pana jest to troszcz się Pan także o lis tych, którzy już się urodzili bez mózgów, głów, rąk, nóg, a nie tylko o życie nienarodzonych. O tych narodzonych nie troszczy się nikt poza dokonującymi cudów heroizmu rodzicami, najczęściej zresztą matkami, bo faceci spieprzają na ogół gdzie pieprz rośnie. Poza tym Pan jak zwykle bezczelnie kłamie podając dane wyssane z palca dotyczące dzieci z Downem. W tym co się teraz dzieje chodzi nawiasem mówiąc nie tylko o aborcję, a już na pewno nie eugeniczną, bo o eugenikę nie walczy nikt. Chodzi w tych protestach także o to, żeby to państwo z kartonu nie stało się tyranią, a na tę drogę już wkroczyło. „Wypierdalać”, które tak Pana, znanego wszak estetę, razi to już nie wulgaryzm, ale program polityczny! Bo też są też tacy, którzy na życie bez wolności zgodzić się nie chcą!
  ***** ***

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *