LEGIONOWO. Oburzeni mieszkańcy zorganizowali piknik

2020-08-31 7:01:23

Osiedle Kozłówka dzięki działaniom władz miasta przypomina odcięte od miasta getto, na które nikt nie zwraca uwagi. Oburza to mieszkańców, którzy żądają równego traktowania. W związku z tym domagają się budowy przejścia przez tory i ekranów dźwiękochłonnych. Aby wykazać nieudolność władz zorganizowali piknik


W sobotę (22 sierpnia) na Os. Kozłówka odbył się piknik dla mieszkańców. Było ognisko, kiełbaski, animator kultury wszystko po to, aby pokazać miejskim urzędnikom, że mieszkańcy wcale „nie muszą trzymać z samorządem”.

To Ratusz tworzy getto

Mieszkańcy osiedla we własnym zakresie pozyskali sponsorów, którzy przyczynili się do powodzenia całego pikniku a byli nimi min. Małgorzata i Sławek Sulejewscy właściciele sklepu osiedlowego, Katarzyna Wlazło-Wiśniewska z Caritas oraz Łukasz Bogucki właściciel Firmy Sprzątające. Prócz mieszkańców udział w wydarzeniu wziął również radny Mirosław Grabowski, który wspiera lokalnych mieszkańców. “Na zaproszenie radnego Grabowskiego oraz byłego już radnego Józefa Dziedzica przybył również legionowski animator kultury Andrzej Maroszek. W trakcie pikniku mieszkańcy rozmawiali z radnym o swoich problemach i problemach jakie przez lata zaniedbań wytworzyło miasto. – To prezydent i urzędnicy tworzą tutaj getto – mówili jednym głosem mieszkańcy, którzy twierdzą, że właściwie Ratusz zapomniał o tej liczącej blisko 5 tys. osób grupie mieszkańców. – Budują, dogęszczają, ściągają nam tu na głowę wszystkie problemy i zostawiają samych sobie, a My chcemy spokojnie jak każdy człowiek wyjść bezpiecznie z domu, spokojnie spać we własnych 4 ścianach, a nie budzić się o czwartej nad ranem, bo przejeżdża pociąg.

Jeśli nic się nie zmieni, wyjdziemy na tory

Od blisko 20 lat na legionowskim osiedlu położnym pomiędzy torami nic się nie zmienia.
– Jesteśmy w centrum miasta, na odludzi – mówiła jednak z organizatorek sobotniego pikniku. Dlatego też do Urzędu Miasta w połowie sierpnia trafiła petycja mieszkańców w sprawie budowy bezpiecznego przejścia przez tory i budowy ekranów dźwiękochłonnych. Mieszkańcy mówią otwarcie, że czują się stygmatyzowani. – Od lat słyszymy stereotypowe twierdzenie, że na osiedlu jest niebezpiecznie, tylko proszę mi powiedzieć, gdzie jest bezpiecznie w tej chwili? – pyta jeden z  mieszkańców. – Nie dalej jak miesiąc temu pisaliście o tym, że ktoś został pobity pod jakimś lokalem w centrum miasta – dodaje kolejny.
Zgodnie z prawem teraz prezydent ma 3 miesiące na rozpatrzenie petycji. Jednak mieszkańcy już zapowiadają, że jeżeli Rada nic nie zrobi w tej sprawie wyjdą blokować pociągi.

Urząd ma być dla ludzi

Mieszkańcy przypomnieli także, że Urząd Miasta już kiedyś próbował potraktować mieszkańców przedmiotowo jako gwarant wygranej kandydata z ramienia ugrupowania prezydenta organizując festyn pod hasłem: „Gdy z Samorządem trzymamy, to biedzie się nie damy”. – Wtedy prezydent i jego klika chcieli, żeby wygrał pan Margis. Próbowali nas przekupić. Zbojkotowaliśmy to. A teraz co? Urząd jak i prezydent mają być dla ludzi, a nie ludzie dla prezydenta, wtedy kiedy mu wygodnie – mówił jeden z organizatorów tamtego bojkotu.

QK

Komentarze

8 komentarzy

 1. gość odpowiedz

  Jedno jest pewne: oś. Kozłówka to dobry pomysł;
  Z kierunków Nasielska i Radzymina bezwzględnie konieczne są ekrany.
  Przejście przez tory jest – od strony przystanku Legionowo Piaski.

 2. Mart odpowiedz

  Napiętnowani przez tych co się czuja “lepszymi” mieszkańcami, pokazali Romanowi środkowy palec i walczą o swoje, i za to ogromny szacunek! “Elita”, upstrzona piórkami zatkniętymi w d..y, jest niczym innym, jak tylko frajerstwem, nie rozumiejącym jak włodarze kręcą sobie całym bajzlem, i cieszy się z ochłapów, rzuconych niedbale, za jej własne pieniądze. Roman nie raz wystawił sam sobie świadectwo, wypowiadając glupoty, za ktore normalne społeczeństwo kopnęło by go dawno. Nie raz zrobil rzeczy wbrew interesowi mieszkańców. I nie raz zasłaniał się kłamstwem.
  Trzeba byc nielada frajerem, zeby dalej go popierać. Ale wieść gminna niesie, że cos sie w układzie wykrusza… 🙂 Raz jeszcze brawo i szacunek dla mieszkańców Kozłowki, za świadomość swoich praw i rozumienie kto tu jest dla kogo.

 3. Radny Grabowski odpowiedz

  Zawsze byłem za zwiększoną ilością przepraw przez tory. Legionowo powinno posiadać więcej przepraw przystosowanych do ruchu lokalnego. Tunel na kolejowej została zablokowany przez decyzję radnych, którzy wyrazili zgodę na budowę bloków przy Kościuszki po składzie opałowym i przez decyzję prezydenta, który postanowił wybudować jeden tunel ale tylko na Bukowcu.
  Zapraszam do kontaktu to przestawię Pani swoje stanowisko w tym temacie.

  Pozdrawiam
  Mirek Grabowski
  692 584 121
  e-mail: grabowski.miroslaw@interia.pl

 4. Iza odpowiedz

  Przenieśli na to osiedle sąsiadów z klatki, bo przez kilka lat nie płacili za mieszkanie. Zostawili je zadłużone, brudne (ściany aż brązowe od palenia papierosów) i z taką ilością robactwa, że później 3 klatki składały się na dezynsekcję 🙁

 5. Agata odpowiedz

  Radny Grabowski to sam nie wie czego chce. Najpierw robi wszystko żeby nie było tunelu na Kolejowej a teraz wspiera mieszkańców Kozłówki żeby mieli przeprawe.Typowe działania pod publiczkęa nie żeby wspierać i rozwiązywać problemy mieszkańców naszego rejonu.

  1. Daro odpowiedz

   Za to ekipa rządząca wspiera wspiera i rozwiązuje mieszkańców Kozłówki i nie tylko że ho ho
   Co za hipokryzja

  2. Victor odpowiedz

   zgadza się, ci radni to mają mieszkańców głęboko w d…. Potrzebni im są tylko przed wyborami albo dla robienia show a nie załatwiania ludzkich spraw. Kilka razy kontaktowałem się z radnymi i…..żadna sprawa nie została załatwiona do dziś. Dlaczego dziś ma być inaczej?

  3. Żenua! odpowiedz

   Czego chcę to chyba nie wie część radnych Romka. Bo to oni są jak chorągiewki.
   Co do samego tematu, to prawda jest taka, że kto nie słyszy o Kozłówce to pierwsza myśl: samo pato pato.
   A jak przyjdzie co do czego to faktycznie łatwiej w pysk zarobić w centrum miasta.
   Ktoś tam się burzył na facebooku, że getto i dzieci to złe połaczenie, bo się te dzieciaki stygmatyzuje…
   Szkoda, że wszyscy od uczniów, przez rodziców po nauczycieli i cała dyrekcję szkoły stygmatyzują te dzieciaki. A jak Kozłówka pokazuje ratuszowi środkowy palec to już mieszkańcom trzeba publicznie przywalić tak samo jak wspierającemu ich radnemu. Żenada

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *