Legionowo Obywatelskie?

2018-09-27 9:30:24

To, że miastem rządzą ludzie Platformy Obywatelskiej (działający też pod przykrywką Porozumienia Samorządowego) nie znaczy, że miasto jest obywatelskie

Jak wiemy jeden z legionowskich włodarzy jest bardzo aktywny i skuteczny na lokalnym rynku nieruchomości. Bacznie obserwuje także licytacje komornicze i nie ma oporów nawet przed zlicytowaniem samotnej matki, której dom szybciutko upycha z zyskiem 200 tys. zł……. Niestety niektórzy idą rządzić, aby mieć dużo czasu na takie hobby… Wtedy brakuje za to czasu na rozwijanie miasta obywatelskiego, gdzie mieszkańcy naprawdę decydują.
Wkrótce miasto stanie przed wyborem lokalizacji nowego przejazdu kolejowego. I tutaj powstaje pytanie: kto jest w stanie podjąć najlepszą decyzję ?
– prezydent miasta,
– większość rządząca w radzie miasta
– mieszkańcy w referendum ?
Według mnie tego typu decyzje należy oddawać w ręce mieszkańców. Co roku miasto podejmuje kilka bardzo ważnych decyzji, które mają długofalowe skutki. Czemu władze nie chcą, aby to mieszkańcy raz w roku odpowiadali na kilka ważnych pytań ? Nie może być tak jak w Legionowie, że przed kamery wychodzą prezydent wraz ze starostą i obwieszczają całej Polsce, że chcą budować tor dla panczenistów. To mieszkańcy mają zdecydować czy chcą tor dla panczenistów, czy większe dopłaty do biletów czy nowe przedszkole.
Będą dążyć do tego, aby w Legionowie co roku odbywało się referendum wśród mieszkańców obywateli. Idealnie byłoby, aby do statutu miasta wpisać takie obligatoryjne referendum, które co roku odbywałoby się w tym samym terminie.

Dariusz Petryka

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *