LEGIONOWO. Od 1 listopada toaleta na targu będzie zamknięta

2019-11-05 8:48:00

Kilka dni temu otrzymaliśmy maila od zaniepokojonych kupców handlujących na legionowskim targu. Powodem niepokoju jest planowane zamknięcie toalety znajdującej się na targowisku


„Mamy ogromny problem na targowisku miejskim z dniem 1 listopada zostaje zamknięte WC, które mieści się na części hurtowej problem polega na tym, iż jedna toaleta, która mieści się na drugim targu nie zaspokoi potrzeb kupców” – tak brzmiała wiadomość otrzymana przez nas kilka dni temu.

Od 1 listopada brak toalety

Zgodnie z tym co pisze autor wiadomości wynika, że sytuacja jest absurdalna. Zamknięciu ma ulec toaleta znajdująca się na pierwszej części targowiska. Z pogłosek jakie krążą po targu wynika natomiast, że na czas zamknięcia toalety mają zostać podstawione w okolicy sklepu Netto – toi toi`e. Płacący wysokie opłaty handlowe kupcy obawiają się, że korzystanie z podstawionych przenośnych toalet publicznych będzie niemożliwe. Jako potwierdzenie swoich też wracają do przeszłości kiedy Toi Toi`e na targu były niszczone przez wandali, a o ich stanie higienicznym wolą się nie wypowiadać.

KZB milczy

Zadaliśmy pytania do miejskiej spółki o powody zamknięcia toalety, przyczyny i planowane przywrócenie szaletu do użytkowania. Niestety do chwili zamknięcia numeru nie otrzymaliśmy odpowiedzi na zadane pytania. Co ciekawe, w ostatnim numerze gadzinówki Ratusza pojawiło się ogłoszenie o poszukiwaniu od 1 listopada najemcy konteneru sanitarnego działającego w dni targowe w godz. 6-14. Do obowiązków najemcy będą należeć: mycie i odkażanie kabin, uzupełnianie papieru, zaopatrzenie w mydło i ręczniki jednorazowe oraz naprawa drobnych uszkodzeń. Czy będzie to koniec toalety i dalsze kłopoty dla kupców?

Komentarze

2 komentarze

  1. Anet odpowiedz

    Toi toi został postawiony na drzwiach starego szaletu ludzie mamy 21 wiek to paradoks jak korzystać z czegoś takiego a gdzie umyć ręce przeciesz tam pracują ludzie na tyle forsy co kzb pobiera za handel na tym rynku żeby ludzie nie mogli korzystać z WC cofamy się do epoki kamienia upanego sanepit powinien dobrać się do tylków administratowi targowiska.

  2. Mart odpowiedz

    Osobiscie widzialem jak na “Moim targu”, pieknym, za dwa miliony, z malym nowoczesnie wygladajacym budyneczkiem administracji, czlowiek chcacy skorzystac z WC, zalatwil swoja potrzebe pod owym budynkiem. Zapewne nie wiedział ze po drugiej stronie stoi dla niego ToiToi. Ale jest to swego rodzaju paradoks, ze na placu wartym 2mln PLN nikt nie handluje, a ludzie leją po kątach. Bylo wyrownac powierzchnię i zostawic stare budy. Wyszlo by na to samo, a o ile taniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *