Facebook


LEGIONOWO. Od 15 grudnia S3 nie dojedzie do Warszawy Wschodniej i Centralnej

2019-12-11 9:41:51

W niedzielę, 15 grudnia zmienia się rozkład jazdy pociągów. Linia S3 nie będzie dojeżdżać do Warszawy Wschodniej i Centralnej. Pociągi te będą kursowały przez Warszawę Gdańską. Ponadto wraca honorowanie wszystkich biletów. Nie jest jeszcze znany termin ponownej zmiany rozkładu jazdy

PKP Polskie Linie Kolejowe buduje nowy przystanek kolejowy Warszawa Targówek. Z tego powodu pociągi SKM S3 zostaną skierowane na zmienioną trasę i stację Warszawa Gdańska, z pominięciem stacji Warszawa Wschodniej oraz Warszawa Centralnej. Pociągi będą się zatrzymywały na stacjach: Warszawa ZOO, Warszawa Gdańska, Warszawa Młynów, Warszawa Koło, Warszawa Powązki, Warszawa Zachodnia peron 8. Przez Warszawę Centralną będzie kursował tylko jeden pociąg, oznaczony w rozkładzie jako linia S30, odjeżdżający ze stacji Warszawa Lotnisko Chopina o godz. 15.53. Ponadto, z uwagi na ograniczenia przepustowości na odcinku „lotniskowym”, dwa pociągi linii S3 pojadą na trasie skróconej do i ze stacji Warszawa Służewiec. Rozkład jazdy pociągów SKM linii S9 będzie zbliżony do funkcjonującego obecnie.

Zmienią się także rozkłady pociągów Kolei Mazowieckich.

Honorowanie biletów

Bilety ZTM (wszystkich rodzajów, z uwzględnieniem stref biletowych) będą honorowane w pociągach Kolei Mazowieckich na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia peron 8 przez Warszawę Gdańską.

Pasażerowie z biletami kartonikowymi ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, powinni je „skasować” przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu, w formacie 24-godzinnym, czyli np. 15.12.2019 godz. 06:55. Osoby posiadające bilety zakodowane na WKM muszą je wcześniej aktywować w pojeździe
WTP lub bramce metra.

Bilety KM (wszystkich rodzajów, do odpowiednich stacji) będą honorowane w:

– pociągach SKM linii S9 na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia
peron 8
– pociągach SKM linii S3 i S30 na odcinku Legionowo -Warszawa Lotnisko
Chopina.

Komentarze

7 komentarzy

 1. Victor odpowiedz

  Domyślam się dlaczego Alamachomika ma sie tak dobrze w tej sytuacji. Ona po prostu dojedzie do Wawy na chomiku. Ludzie kupujcie chomiki. Brawo dla Romka za wykazana troskę o mieszkańców.

 2. Olokolo odpowiedz

  Do Alamachomika: dodaj jeszcze samolot do swojej listy, bo przecież jest lotnisko. A że nikomu nie pasuje? Kto by tam narzekał. A od kiedy to metro i tramwaje wybudowali w Legionowie? Bo wczoraj chyba jeszcze nie było. Informuję, że dojazd do dworca Warszawa Wschodnia autobusami w godzinach szczytu zajmuje ok. 1-1,20h. Linia S3 -23min. Nie ma co płakać… Tępa dzida.

 3. Dariusz odpowiedz

  Po pierwsze, skoro z Centralnego jadą tylko pociągi “lotniskowe” KM to dlaczego nie pomyślano aby honorować bilety w IC ???
  Po drugie, rozkład, rozkład, rozkład
  Nowy rozkład jak i ostatnie zresztą dyskryminuje mieszkańców Legionowa Piaski, Michałowa Reginowa i Wieliszewa. Czy osoby które układały ten rozkład zdawały sobie sprawę że osoby które kończą pracę o 7 lub 19, czyli w godzinach kiedy najczęściej zaczyna się i kończy pracę w systemie zmianowym nie mają cienia szansy aby dojechać na Dworzec Gdański i zdążyć na pociąg 7.30 lub 19.26. Tylko te pociągi kursują przez cały tydzień i umożliwiają dojazd do Legionowa Piaski Michałowa Reginowa i Wieliszewa tym którzy pracują na zmiany ale z niewiadomych przyczyn w którymś już kolejnym rozkładzie, tym razem z Dworca Gdańskiego jadą 15-20 minut wcześniej i powielają dokładnie te same błędy poprzednich . Za to mamy pociągi S9 które jadą do Legionowa 9.04 i 9.17, ktoś wyjaśni ten fenomen???? Nie potrafię sobie wyobrazić aby tuż po godzinie 9, poza szczytem przewozowym w kierunku Legionowa były potrzebne aż dwa pociągi kursujące w odstępie 10 minut.
  Za to ja i cala masa ludzi zastanawiamy się jak i czym wrócimy po pracy i to kolejny już raz

  1. Alamachomika odpowiedz

   Nie można jechać na kartonikach w pociągach IC bo jest tam obowiązkowa rezerwacja miejsc. Są autobusy, metro i tramwaje, naprawdę nie ma co płakać

   1. Olokolo odpowiedz

    Rozumiem, że Alamachomika przygotuje i zawiezie moje dzieci rano do szkoły, a po południu zrobi mi zakupy. Ja nie będę mógł tego zrobić, bo będę już siedział we wspomnianym autobusie. Autobus do dworca Warszawa Wschodnia jedzie 1,5h zamiast 20min SKM. Alamakota nie ma co płakać, dasz radę.

   2. Dariusz odpowiedz

    I przy tej a jakże “optymalnej” liczbie połączeń, i “rewelacyjnie” ułożonym rozkładzie okaże się że na Gdańskim na następny pociąg będę czekał godzinę i najprawdopodobniej dojadę tylko do Legionowa gdzie czeka mnie ponad 20 minutowy spacer
    Naprawdę nie ma co płakać, po prostu REWELACJA

   3. Aaa odpowiedz

    I zamiast 30 min pociągiem to półtorej godziny tułaczki autobusem bo jak na razie tramwaju czy metra do Legionowa to nie poprowadzono. Nie ma co ekspresowe połączenie i nie ma co narzekać.
    Puknij się zanim zaczniesz sie wypowiadać może Ty masz gratisem wolne dwie godziny dziennie na zmarnowanie ale większość nie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *