LEGIONOWO. Od 4 lat znęcał się nad partnerką

2016-10-15 10:44:14

73-letni Marian C. został zatrzymany przez policjantów z Legionowa w związku ze zgłoszeniem dotyczącym znęcania fizycznego i psychicznego nad partnerką. Podejrzany został objęty zakazem kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonej oraz dozorem policyjnym.

Policjanci z legionowskiej prewencji ok. godz. 21.00 w poniedziałek 10 października otrzymali zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z bloków w centrum Legionowa. Pojechali niezwłocznie na miejsce aby zapobiec eskalacji konfliktu. Na miejscu wysłuchali obie strony życiowych partnerów. Jak się okazało 73-letni Marian C. od 4 lat znęcał się nad rok młodszą partnerką. Mundurowi zatrzymali agresywnego mężczyznę, który noc spędził w policyjnym areszcie.

Śledczy rzetelnie zajęli się sprawą zbierając materiał dowodowy z którego wynika, że Marian C. od 2012 roku znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją partnerką. Wszczynał awantury, popychał, wyzywał pokrzywdzoną oraz groził jej uszkodzeniem ciała. Do tej pory kobieta o swojej sytuacji milczała i nie informowała policji. Zgromadzone dowody dały podstawy do przedstawienia mężczyźnie zarzutu. W Sądzie Rejonowym w Legionowie zastosowano wobec podejrzanego policyjny dozór raz w tygodniu. Ponadto mężczyzna ma zakaz kontaktu i zbliżania się do pokrzywdzonej. Grozi mu teraz 5 lat więzienia.

Zareaguj! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno, gdy ofiara nie mogąc sobie poradzić i nie mając pomocy z zewnątrz, targa się na własne życie.

Powiadom! Jeżeli wiesz, że osobie z Twojego otoczenia, sąsiadowi dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

Zadzwoń! /22/ 668 70 00 to specjalny numer telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie – Niebieska Linia.

KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *