LEGIONOWO. Od jesieni podwyżka cen odbioru śmieci?

2019-03-20 12:32:27

Władze Legionowa szykują się do ogłoszenia przetargu na odbiór śmieci. Obecna umowa obowiązuje do września br. Prawdopodobnie od jesieni tego roku mieszkańcy Legionowa za śmieci zapłacą więcej niż dotychczas

Aktualnie śmieci w Legionowie odbiera konsorcjum 3 firm: MS-Eko i Eko-Max Recykling oraz firmy PUK Serwis. Umowa z powyższymi usługodawcami obowiązuje od listopada 2017 r. i kończy się 30 września 2019 r. W poniedziałek (18 marca br.) w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) pojawiło się ogłoszenie informacyjne w sprawie poszukiwania nowego odbiorcy odpadów komunalnych od mieszkańców Legionowa.

Wszyscy płacą więcej

Zgodnie z tendencją do wzrastania opłat za odbiór odpadów komunalnych w całym kraju, w tym również pozostałych gminach powiatu legionowskiego, mieszkańcy Legionowa muszą być przygotowani na podwyżki opłat za śmieci. Obecnie za śmieci segregowane płacimy 10 zł, zaś za niesegregowane 20 zł od osoby. W Jabłonnie, Nieporęcie, Serocku i Wieliszewie stawki za odbiór odpadów wahają się od 18 zł do 20 zł za odpady segregowane oraz 40 zł za odpady niesegregowane od osoby. Są to ceny dwa razy wyższy niż w latach ubiegłych. Zważywszy na ceny w innych gminach, od jesieni mieszkańcy Legionowa również będą płacić dwukrotnie wyższe stawki.

Komentarze

1 komentarz

  1. DZ odpowiedz

    Dobra zmiana…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *