LEGIONOWO. Oddali działkę żonie “księdza Mateusza”?

2015-06-18 1:00:23

Przy stadionie, miejska spółka KZB uzyskała pozwolenie na budowę budynku centrum sportowo-szkoleniowego. Teren ten dzierżawi jednak żona honorowego obywatela miasta , aktora Artura Żmijewskiego. Czyżby miasto budowało ten obiekt właśnie dla niej?

Na terenie stadionu miejskiego, u zbiegu ulic Parkowej i Ostrobramskiej ma powstać centrum sportowo-szkoleniowe. Obiekt ten właśnie uzyskał pozwolenie na budowę.

Centrum sportowo-szkoleniowe albo szkoła

Na działce o pow. 3 tys. m kw. ciągnącej się wzdłuż ul. Parkowej ma powstać 3 kondygnacyjny budynek o wysokości ok. 14 m, a także parking na 20 samochodów. Budynek ma mieć 42 m długości i 12 m szerokości, powierzchnia zabudowy to 622 m, a powierzchnia użytkowa 1465 m kw. Inwestorem jest KZB sp. z o.o. czyli należąca w 100% do miasta spółka, będąca jednocześnie zarządcą terenu, na którym znajduje się stadion miejski.

Kto załatwia sprawy

Z naszych informacji wynika jednak, że w dokumentach dotyczących tej inwestycji np. ws. odlesienia terenu w związku z planowaną inwestycją, jako pełnomocnik KZB występuje pani Paulina Petrykat-Żmijewska, właścicielka niepublicznego przedszkola oraz niepublicznych szkół w Jabłonnie i Legionowie, a prywatnie żona honorowego obywatela miasta, znanego aktora Artura Żmijewskiego. Zresztą pierwotnie planowany w tym miejscu obiekt miał być szkołą sportową. W rozmowie z nami Paulina Petrykat-Żmijewska przyznała, że dzierżawi ten teren i dlatego pewne sprawy załatwia jako pełnomocnik KZB. Jednak więcej szczegółów dotyczących tej tajemniczej inwestycji obiecała przedstawić nam w przyszłym tygodniu.

Władze milczą

Za to niezrozumiałe jest w tej sprawie zachowanie KZB oraz władz miasta. O szczegóły inwestycji, kto wyłoży na nią pieniądze oraz na czym ma polegać współpraca z prywatnym przedsiębiorcą prowadzącym szkoły i przedszkola zapytaliśmy przedstawicielkę KZB, a zarazem miejską radną Annę Łaniewską. Pomimo obietnic odpowiedzi nie otrzymaliśmy, a radna przestała odbierać od nas telefony. Podobnie, na zadane pytania dotyczące tego na jak długo i za ile wydzierżawiono teren, na którym ma powstać nowy obiekt, nie otrzymaliśmy odpowiedzi z urzędu miasta. W ten sposób bez odpowiedzi pozostaną na razie pytania: kto zapłaci za budowę nowego obiektu przy stadionie miejskim, co będzie się w nim działo, kto będzie nim zarządzał, a także  na jakich warunkach, za ile i na jak długo teren ten oraz powstały na nim budynek będą wydzierżawione.

KAROL STELMACH

toiowo@toiowo.eu

 

Czytaj także inne publikacje na ten temat:

LEGIONOWO. Prokuratura bada sprzedaż działki
LEGIONOWO. Jak prywatyzuje się gminny majątek
LEGIONOWO. Kiedy się dogadali
LEGIONOWO. Kto co i komu obiecał
LEGIONOWO. Śledztwo ws. prezydenta trwa
LEGIONOWO. Radni wpuszczeni w maliny
LEGIONOWO. Publiczno-prywatne milczenie
LEGIONOWO.Oddali działkę żonie księdza Mateusza

 

 

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *