LEGIONOWO. Odpracowali wielotysięczne długi

2016-03-23 8:20:03

Akcja “odpracuj czynsz” trwa od 15 grudnia 2013 roku. KZB Sp. z o.o. zaproponowała osobom, będącym w trudnej sytuacji finansowej, odpracowanie czynszu.

Przyjęto zasadę, że wartość roboczogodziny za wykonaną pracę wynosi 12 zł. Porozumienia zawierane są z osobami, których zaległość nie przekracza 15 tys. zł. Czasami możliwe jednak będzie zawarcie porozumienia z większymi dłużnikami. Z oferty zamiany długu na świadczenie rzeczowe wyłączone są osoby posiadające zaległości za okres krótszy niż 6 miesięcy. Nie dotyczy ona również osób zamieszkujących w lokalach zaliczonych do I kategorii. Ostatecznie, decyzję o możliwości odpracowania długu podejmuje prezes KZB.

2

W ciągu dwóch lat do programu przystąpiło 37 najemców, z którymi podpisano porozumienia w sprawie spłaty zadłużenia, 2  osoby nie przystąpiły do wykonywania świadczenia, a 12 osób porzuciło pracę w trakcie. 23 osoby w ramach akcji wykonały świadczenia o wartości od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, przepracowały ponad 10,5 tysiąca godzin. Łączna wartość wykonanych przez nich prac to 126,5 tys. zł. Rekordzista wykonał świadczenia o wartości 14 760 zł, 3 inni przekroczyli granicę 10 000 zł.

Oprac. JR

fot. KZB Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *