Facebook
LEGIONOWO. Odrzucili skargę na dyrektor MOPS, w kolejce następna

2015-11-05 10:35:57

Radni uznali skargę Mariusza O. na działalność dyrektorki MOPS w Legionowie za bezzasadną.W kolejce następna skarga do rozpatrzenia przez Komisję Zdrowia, Bezpieczeństwa i Spraw Społecznych.

 

Przypomnijmy. Pod koniec czerwca 42-letni mieszkaniec os. Kozłówka, przed jednym z bloków zwrócił uwagę osobom pijącym alkohol. W odpowiedzi grupa podpitych mężczyzn pobiła go. Pan Mariusz z urazem głowy trafił do Szpitala Bródnowskiego, gdzie przeszedł poważną operację. Przed napaścią mężczyzna był osobą bez stałej pracy. Twierdzi, że nie posiada środków do życia i na wykupienie potrzebnych mu leków. Dlatego po pomoc skierował się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie. Tam rzekomo odmówiono mu jej udzielenia. Dyrekcja MOPS odpiera zarzuty. – Po zapoznaniu się z dokumentacją sprawy, oraz wyjaśnieniami dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej w Legionowie Anny Brzezińskiej Komisja postanowiła uznać skargę za bezzasadną. W toku rozpatrywania skargi komisja ustaliła, że zarówno dyrektorka Ośrodka, jak i jej pracownicy socjalni, według zasad przyjętych w Ośrodku przy udzielaniu pomocy indywidualnie traktują każdą osobę, wedle oceny sytuacji w jakiej się ona znajduje. (…) Za nieznajdujące potwierdzenia w faktach należy uznać stwierdzenie Mariusza O. dotyczące faworyzowania klientów MOPS, dzielenia ich na lepszych i gorszych. MOPS ma wspierać w usamodzielnieniu się, a nie może zaspakajać wszystkich ich potrzeb – stwierdziła Agata Zaklika, wiceprzewodnicząca Komisji Zdrowia, Bezpieczeństwa i Spraw Społecznych. Co ciekawe, to nie koniec problemów dyrektorki MOPS, gdyż do rozpatrzenia przez Komisję Zdrowia, Bezpieczeństwa i Spraw Społecznych jest kolejna skarga na jej działania, tym razem złożona przez Monikę Sz.

DB

Więcej na ten temat przeczytasz:

LEGIONOWO. Skarga na MOPS w Komisji Zdrowia

LEGIONOWO. MOPS odmówił pomocy?

Komentarze

3 komentarze

  1. AntyOPS odpowiedz

    Nie dopuszczajcie tej baby do władzy. Obecnie nie robi nic innego oprócz przesiadywania na kawce u prezydenta Smogorzewskiego. A podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej zostawia się bez pomocy. Jeżeli dyrektorem tej placówki miałby zostać ówczesny zastępca Piotr Mrozek to nie pozostaje nic innego jak odmawiać jakiejkolwiek współpracy z tą skorumpowaną placówką.
    Oni są tylko po to, żeby zabierać, nigdy nie pomogą, okradają ludzi jak się tylko da. I wy chcecie posadzić taką babę na takie stanowisko??? Myśleć ludzie, myśleć !!!

  2. Ziuta odpowiedz

    A Brzezińska znów startuje. Tym razem na radną sejmiku. I ludzie to łykają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *