LEGIONOWO. Odsłonięcie tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej

2017-11-10 4:34:57

Wczoraj (9.11) o godzinie 18:00 miało miejsce odsłonięcie Tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej. Tablica ma upamiętnić wszystkie osoby, które zginęły 10 kwietnia 2010 r.Odsłonięcie tablicy miało miejsce w trakcie uroczystej mszy świętej w Kościele wojskowo-cywilnym pw. Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny z udziałem warty honorowej Wojska Polskiego. Fundatorami tablicy jest Fundacja Instytut Patrium oraz członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości w Legionowie. Przed rozpoczęciem mszy świętej radny Andrzej Kalinowski przeczytał list (który można przeczytać: TUTAJ) prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego napisanego specjalnie z tej okazji. We mszy uczestniczyli radni z ugrupowania PiS oraz oficjele z powiatu legionowskiego.

Poniżej przedstawiamy galerię z całego wydarzenia:

Komentarze

9 komentarzy

 1. Zmanipulowany mieszkaniec odpowiedz

  Apeluję, byśmy pamiętali również o języku polskim:
  “list (…) prezesa partii (…) napisanego”
  “list (…) odczytał (…), radny Andrzej Kalinowski skierowany do uczestników”
  Jeżeli prezes partii jest napisany a radny skierowany do uczestników, to nie mam się do czego przyczepić.

 2. Kati odpowiedz

  Trudno, będzie dalej, ale zmieniam kościół. W tym bym miała odruchy wymiotne.

  1. Anna odpowiedz

   W ogóle przestań chodzić do kościoła, bo Dekalog i Katechizm widać masz głęboko…. Brak mi cenzuralnych słow na takich glupich ludzi.

   1. Daro odpowiedz

    Gdyby Kościół zajął się Dekalogiem i Katechizmem a nie szerzeniem agitacji politycznej to może teraz nie mielibyśmy takich postów

    1. Ewa odpowiedz

     Uczczenie ofiar katastrofy to “agitacja polityczna”? Skoro dla Pana tak, to ja nie mam już żadnych pytań. Dużo jest osób, które do Kościoła nie chodząc, uzurpują sobie prawo do decydowania o tym, czym ma zajmować się Kościół Katolicki. Przeszkadza Panu ta tablica? Chciał Pan tam powiesić coś innego?

     1. Ewa

      @Daro – Pan nie rozumie roli Kościoła w spoleczeństwie. Pisze Pan o Państwie wyznaniowym, czyli dalej brnie w rozdział nie wladzy a Kosciola od Państwa. Jak na katolika ma Pan dziwne poglądy. Czy ks. Popieluszko też wg Pana powinien był milczeć?
      Ponawiam moją prośbę: proszę wykazać mi miejsca tych setek tablic i pomników.

     2. Daro

      @Ewa Od katastrofy w Smoleńsku minęło 7 lat, przez ten cały czas słyszę ciągle o odsłanianiu kolejnych tablic, projektach budowy kolejnych pomników
      Dlatego zapytałem jaka konkretna liczba odsłoniętych tablic i wybudowanych pomników będzie wystarczająca do tego abyście uznali że ofiary zostały odpowiednio uczczone
      Dla mnie wystarczyłaby JEDNA, jedyna tablica bo pamięć po zmarłych nosi się w sercu a nie epatuje tablicami na każdym kroku
      To już przypomina groteskę,ludzie są już tym zmęczeni ,natomiast to co przeczytałem o księżach którzy piętnują polityków to proszę Szanownej Pani mamy już początek PAŃSTWA WYZNANIOWEGO gdzie cytuję w Wiki

      Elementy państwa wyznaniowego

      uprzywilejowanie jednej instytucji wyznaniowej w porównaniu z innymi instytucjami działającymi w państwie (m.in. poprzez finansowanie z budżetu państwa)
      dostosowanie praw stanowionych przez władze państwowe do interesów instytucji wyznaniowej (m.in. poprzez podejmowanie decyzji państwowych zgodnych z doktrynami religii państwowej)
      materialne uprzywilejowanie hierarchów religijnych jednej, państwowej religii w porównaniu z innymi grupami społecznymi
      represyjna polityka wobec religii innych niż religia państwowa i ich wyznawców

     3. Ewa

      @Daro – to gdzie ma Pan te 100, 200, 500 pomników i “tablic w każdym kosciele”? Proszę wyliczyć! Przykłady, Szanowny Panie, przykłady z życia wzięte, a nie własne widzi mi sie “bo ja tak uważam i już” albo co gorsza tania propaganda i kłamstwo spod znaku Totalnej opozycji. Jeżeli komuś przeszkadza tablica upamiętniająca 96 ofiar katastrofy lotniczej w kościele, to nie wiem gdzie jest godniejsze miejsce dla takiej? W szkołach? Na ulicach, fasadach domów? W mieście, którego obywatelem honorowym jest Ryszard Kaczorowski, tragicznie zmarły w katastrofie, jedna, podkreślam JEDNA, tablica w JEDNYM kosciele wywołuje spazmy nienawiści, i komentarze takie, jak “Kati”
      To zastanowi się Pan teraz, kto tak naprawdę nas dzieli i robi z tego polityczną agitację.
      Myli Pan też, zapewne z niewiedzy, masoński rozdział Państwa od Kościoła z ewangeliczną dyrektywą rozdziału władzy świeckiej i duchownej, i stąd wynika Pana bunt przeciwko “polityce w kościele” A powiem Panu, że ksiądz ma prawo i powinien korzystać z niego na każdym kroku, by głośno, na kazaniu mówić wiernym, który polityk sprzeniewierzył się zasadom naszej wiary. Niestety rewolucja obyczajowo kulturowa, rozpoczęta 500 lat temu do dziś miesza ludziom w głowach. A rewolucja, jak wiadomo, pożera własne dzieci.
      Ale Pan widocznie wie sam wszystko najlepiej, i w taki też sposób ocenia i decyduje o czym ma dany ksiądz mówić i co robić.

     4. Daro

      Jaka forma uczczenia ofiar katastrofy będzie odpowiednia, tablica w każdym kościele, 100, 200, 500 pomników ?????
      Miesięcznica smoleńska też nie jest żadnym uczczeniem ofiar katastrofy, to zwykła polityczna hucpa mająca jeden cel, dalszą walkę polityczną i tworzenie podziałów w społeczeństwie
      I z tego dokładnie powodu przeszkadza mi taka tablica w kościele
      Droga Pani,tak na marginesie mamy zagwarantowany rozdział Kościoła od Państwa
      Niestety w naszym kraju teoretyczny, mimo że do kościoła chodzę chcę aby w kościele była szerzona WIARA a nie polityka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *