Facebook

LEGIONOWO. Odzyskali 10 skradzionych motocykli

2016-11-03 10:27:25

Policjanci z Wydziału Kryminalnego legionowskiej komendy odzyskali 10 motocykli skradzionych z terenu Niemiec. Pojazdy zostały przywiezione do Polski dwoma busami. Wartość pojazdów to 100 tysięcy złotych. Kryminalni zatrzymali do tej sprawy 28-letniego Pawła G., 33-letniego Łukasza K. oraz 41-letniego Dariusza J. Wszyscy podejrzani usłyszeli zarzuty paserstwa. Dodatkowo Paweł G. zarzuty kradzieży. Mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego legionowskiej komendy odzyskali 10 motocykli, z których część posiadała niemieckie numery rejestracyjne. Jak ustalili kryminalni motocykle zostały przywiezione z Niemiec na teren naszego kraju dwoma busami kierowanymi przez Łukasza K. i Pawła G. Cztery motocykle zostały rozładowane na terenie powiatu nowodworskiego, a policjanci znaleźli je u Dariusza J. w garażu. Pozostałe znajdowały się w jednym z busów zaparkowanych na terenie Jabłonny. Jak zostało oszacowane japońskie motocykle warte są 100 tysięcy złotych.

Legionowscy śledczy po zgromadzeniu materiału dowodowego przedstawili zatrzymanym zarzuty z art 291§ 1 kodeksu karnego. Paweł G. stanął też pod zarzutami kradzieży motocykli. Za przestępstwo umyślnego paserstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara przewidziana jest za kradzież.

KPP Legionowo

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *