LEGIONOWO. Opóźnienia prac przy instalacji wind na kładce

2017-02-10 11:32:57

 

Kładka – porażka

Wbrew zapowiedziom władz, windy na kładkce nad torami kolejowymi przy ul. Parkowej nie zostały zamontowane w terminie. Nowy termin to 31 marca 2017 r. Z tego powodu po raz kolejny Legionowo odwiedziła ekipa telewizyjna TVP 3 Warszawa.
Kładka pieszo-rowerowa w ciągu ulic Parkowa – Wyszyńskiego została uruchomiona przed rokiem. Kosztował ponad 3 mln zł. Wcześniej planowano tu przejście podziemne, ale władze miasta ostatecznie zdecydowały się na budowę kładki.
Pochylnie miały być ułatwieniem
Dla ułatwienia ruchu pieszych i rowerzystów postanowiono również nie instalować wind, które są zawodne. Windy na perony stacji kolejowych w Legionowie i okolicznych miejscowościach psuły się bowiem już wielokrotnie. Wiele osób zostało w nich także uwięzionych. Zamiast nich powstały więc po obu stronach kładki 160 metrowe pochylnie.
Okazały się bublem
Po wykonaniu pochylni, okazało się jednak, że nie spełniają one swoich funkcji, bo są nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych. W efekcie zakazano na nich poruszania się na rowerach, a właśnie rowerzyści najczęściej z nich korzystali. Władze miasta zdecydowały się wtedy na dobudowanie do kładki za ok 1 mln zł wind. Zgodnie z decyzją Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego (WINB) miały być one zainstalowane do 30 stycznia 2017 r. Termin ten nie został dochowany.

Początek reportażu z Legionowa od 5 minuty.

Dlaczego wprowadzali w błąd?

W finansowanej przez urząd miasta gazecie „Miejscowa na weekend” z 26 stycznia br. wypowiadał się na temat kładki zastępca prezydenta Piotr Zadrożny oraz rzeczniczka ratusza Tamara Mytkowska. Informowali oni, że wykonano szyby oraz, że zaczął się montaż samych wind. Mytkowska przekonywała również, że wykonawca nie przewiduje żadnych opóźnień. Z naszych informacji wynika jednak, że 2 dni wcześniej, bo 24 stycznia inwestor czyli urząd miasta wystąpił o przedłużenie terminu zakończenia robót. Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego przychylił się do wniosku i wyznaczył nowy termin dostosowania kładki do ruchu czyli uruchomiania wind do 31 marca 2017 r.

WD.

Komentarze

3 komentarze

 1. Marcin odpowiedz

  Czy tak trudno jest przyjąć, że jak “rzecznik” Mytkowska mówi, to kłamie? Ta drobna poprawka powoduje, że nie trzeba sobie zawracać nią głowy, jako elementem wprowadzającym dezinformację?

 2. CERTYFIKAT odpowiedz

  ZJAZDY TO BUBEL……..ładnie to dlaczego projekt uzyskał pozwolenie na budowę / zy to kolejny dziwny przypadek…………i dlaczego zapłacono za projekt bubla ?

  1. Marek odpowiedz

   Kiedy nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o… Urząd, przetarg i syćko jasne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *