LEGIONOWO. Ośmiu jednorękich bandytów

2016-12-06 10:20:05

Piątkowe (2 grudnia) wspólne działania policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego skierowane były przeciwko osobom zajmującym się organizowaniem gier niezgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych.

Funkcjonariusze skontrolowali kilka lokali na terenie powiatu legionowskiego, gdzie w dwóch punktach zabezpieczyli 8 automatów do gier hazardowych. Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na urządzanie których wymagana jest koncesja na prowadzenie kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Policjanci zabezpieczyli automaty i przekazali je funkcjonariuszom Urzędu Celnego w Warszawie, którzy prowadzić będą dalsze postępowanie w tej sprawie.

Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności do 3 lat.

KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *