LEGIONOWO. Ostatecznie targowisko miejskie zamknięte aż do odwołania!

2020-03-27 12:29:00

Jak informuje KZB, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców podjęło decyzję, iż Targowisko Miejskie w Legionowie pozostaje zamknięte aż do odwołania dla handlu obwoźnego

Jak możemy przeczytać w komunikacie spółki decyzja została podjęta po konsultacjach z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Legionowie oraz Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Warszawie. I tak mając na uwadze zwiększającą się ilość potwierdzonych zachorowań na koronawirusa w powiecie legionowskim, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców KZB poinformowało, że Targowisko Miejskie w Legionowie pozostaje zamknięte do odwołania dla handlu obwoźnego.

Główny Inspektor Sanitarny nałożył na zarządców targowisk oraz na sprzedawców stosowanie w rygorystyczny sposób wymagań higienicznych:(http://gis.gov.pl/aktualnosci/targowiska-bazary-na-ktorych-sprzedawana-jest-zywnosc-zalecane-dzialania-zapobiegajace-zagrozeniu-epidemiologicznemu-covid-19-koronawirus/ ).

– Decyzja ta jest ostateczna i obowiązuje do odwołania.
Bardzo prosimy o jej uszanowanie – KZB Legionowo Sp. z o.o.

Komentarze

6 komentarzy

 1. Zona Legionowo odpowiedz

  Wszyscy odwołują zakaz handlu na targowiskach, tylko w Legionowie wciąż trwa stan wojenny zarządzony przez rządzącą Platformę i KZB, które nienawidzą od lat mieszkańców i ich targowiska i chcą tam postawić dochodowe budynki albo utworzyć ośrodek sportowy im. R. Smogorzewskiego.

  1. Mart odpowiedz

   Blok niech pierdykną, taki długi, przez caly teren targowiska. Na odnowionej czesci, niezagospodarowanej, postawi sie pomniki…
   W Gdańsku, rządzonym przez POKO, targ dziś działał w najlepsze, co wywołało wzburzenie u legionowskiego posła tej frakcji, gdyż chciał pójść do lasu… 🙂 Bez sensu? Tylko z pozoru. W obliczu kryzysu, gdy ludzie tracą środki na życie, bo nie mogą zarabiać, sprzedając, partyje krzyczą o pomoc dla przedsiębiorców, by za chwile krzyczeć, że targi pootwierane, w kościołach po 50 ludzi a las zamknięty. Nie wiem czy to zla wola, czy glupota. Podejrzewam, że obie. W Kościele bedzie 50 osob, jednorwzowo, w drodze wyjątku, w Święta. Lasy zamknięte, bo ludzie grupami, masowo spędzali w nich czas, a nadszedł weekend i jest cieplo. A targowiska…. No jeżeli sklepy wielkopowierzchniowe moga działać, to targowiska powinny móc tym bardziej. Tylko zarządcy sie u nas nie chce, bo by trzeba ludzi postawić, zeby pilnowali, co by zageszczenie nie bylo za duze. A w naszym miescie to nie jest łatwe. Ludzi duzo, miejsca malo. To prościej zamknąć targ i isc do lasu… KZB nie jest od podejmowania wyzwań. Co to, to nie!

 2. tic odpowiedz

  Do Kasia
  Może zrozumiesz powagę, jak wykosi w pierwszej kolejności Tobie pół rodziny, a w drugiej jak będzie padała produkcja, będą padały poszczególne gałęzie gospodarki. Na tym epidemia polega i jej skutki. Świat nie zwariował! Ludzie porostu myślą i wybiegają na przód z działaniem.
  Tzw. “przechorowanie” nic nie daje, ponieważ nie nabiera się odporności. Może dwa razy uda się Tobie, przejść w miarę łagodnie, ale przy trzecim razie, nie będziesz już miała takiej gwarancji, kiedy organizm będzie już zrujnowany po pierwszych przypadkach.

  1. Krzysiek odpowiedz

   Ale produkcja i gospodarka padnie za chwile, bo wszyscy będą siedzieć w domach, gdyż jest hype na koronawirusa. Państwo Polskie ma 60 mld złotych zapasu, co starczy na 6-7 tygodni, a potem będziemy się zapożyczać. Tak jak i reszta Świata. Czyli u kogo będziemy się zapożyczać, skoro nie u innych Państw?

 3. dani odpowiedz

  Pan Ardanowski ,minister rolnictwa to chyba zgłupiał? Próbuje otworzyć targi ! Pytam się to po co rząd ogranicza spotkania do dwóch osób a w kosciele do 5 ,zamyka parki,lasy a Targ to kilkuset ludzi! Chce Pan Ardanowski żeby Polacy się zarażali? ! Chcemy scenariusza włoskiego i hiszpanii? ! Skandal! Niech sanepid tego pilnuje bo jak Koronavirus się rozwinie to po nas! Markety też powinny być dawano ograniczone!

  1. Kasia odpowiedz

   Proponuję popatrzeć na statystyki. Jeśli porówna się statystyki umieralności mieszkańców Europy w zimie 2020r do 2017 lub 218 roku, to wcale ostatnia zima nie wygląda źle. Dobrze to widać na wykresach. Nie wiem dlaczego Polski tu nie ma (na wykresach dla poszczególnych państw).
   Najlepiej jest to widoczne na wykresach umieralności osób z konkretnego przedziału wiekowego. Tu widać, że nawet przebiega łagodniej niż w poprzednich latach. Po co więc siejemy panikę. Ludzie umierali, umierają i będą umierać, w poprzednich latach były to inne wirusy, choroby, teraz jest inna, ale jak wynika ze statystyk nie ma co histeryzować!

   http://www.wykop.pl/ramka/5403261/euro-momo-wykresy-ilosciowe-zgonow-w-europie/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *