LEGIONOWO. Ostatnie cztery budynki do ocieplenia – 25 lat termomodernizacji w SML-W

2018-02-20 6:05:04

W tym roku mija 25-lat od pierwszych kroków podjętych przez legionowską spółdzielnię w kierunku termomodernizacji bloków znajdujących się w zasobach SML-W.


Istniejąca od 1959 r. Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w 1993 roku, rozpoczęła działania mające na celu remontowanie i ocieplanie legionowskich bloków.

126 budynków w 25 lat

Postanowiliśmy zapytać co zostało zrobione przez ostatnie ćwierćwiecze dla mieszkańców i ich rodzin. W odpowiedzi dowiedzieliśmy się, że w tej chwili ocieplonych zostało 126 budynków znajdujących się w zasobach spółdzielni. Tylko w samym 2017 r. zostało ocieplonych 12 budynków. Koszt przeprowadzenia remontów i prac związanych z termomodernizacją wyniósł ponad 8 mln złotych. W 2008 r. zaczęto wdrażać kolejny plan mający na celu docieplenie pozostałych bloków.

Kolejne bloki ocieplą w tym roku

Z informacji jakie udało nam się uzyskać w tym roku spółdzielnia zamierza ocieplić ostatnie 4 bloki (ze znajdujących się w zasobach własnych 143 oraz 11, którymi SML-W zarządza) a nie zostały ocieplone w latach poprzednich.

Plan nie wypalił?

Przyglądając się działaniom spółdzielni można powiedzieć, że dość systematycznie wywiązuje się ze swoich obowiązków, jednak biorąc pod uwagę fakt, że od pierwszych prac termodernizacyjnych mija właśnie 25 lat jeszcze długa droga do osiągnięcia pełnego sukcesu. Ocieplane 2 dekady temu bloki marnieją z każdym półroczem i niestety nie zanosi się, aby porośnięte mchem i grzybami budynki w najbliższym czasie dostały nowe życie.

QK

Komentarze

5 komentarzy

 1. Miro odpowiedz

  @Volltan a ty blok widziałeś? Rosiak dociepla, a potem nie konserwuje , nie czyści i nie odgrzybia docieplonych ścian. Tak wiec puknij się w dekiel i obejrzyj sobie bloki i nie opieraj się na ,, atlasie grzybów jadalnych” który może dostałeś na ,, jajeczku’ w SML-W lub na wycieczce ze spółdzielni.

 2. Dobry Gospodarz odpowiedz

  Polecam uwadze budynek przy ul. Ogrodowej za urzędem Skarbowym taki ze spadzistym czerwonym dachem. Przez błędy w ociepleniu dachu już ileś lat temu całe górne piętro jest zawilgocone i zagrzybione. A spółdzielnia ma to gdzieś i odmawia naprawy dachu. Taki to DOBRY GOSPODARZ ……… !!!!!!

 3. PIKUŚ odpowiedz

  Problemy z ocieplaniem budynków to pikuś w porównaniu z innymi zaniedbaniami w SML-w Legionowo.
  Pisaliście już o błędach w zabezpieczeniu przeciwpożarowym – zablokowane drzwi ewakuacyjne itd. Poza tym każdy wysoki blok powinien by wyposażony w urządzenia piętrzące wodę, jest to ważne w razie pożaru i aby było dobre cisninie na górnych – wymóg Unii Europejskiej. To samo jest z barierkami na balkonach – w wielu blokach one są za niskie, nie spełniają norm i są niebezpieczne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. Maniek odpowiedz

  Voltan zasr…ny EKSpercie, a w moim boku z Wielkiej Płyty na 11 piętrze jest grzyb i przecieka z dachu. Może przyjedź to naprawić w ramach gwarancji…..

 5. voltan odpowiedz

  Redaktorku gdzie Ty jakiś grzyb widziałeś w blokach smlw z wielkiej płyty? Może sam mieszkasz w jakimś nowo pobudowanym getcie i tam to masz rację…grzyb na ścianach i pękające ściany. Nie wypowiadaj się Januszu redakcyjny na tematy o których nie masz pojęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *