LEGIONOWO. Ostra skarga na zarząd SML-W

2016-03-23 3:44:00

Stowarzyszenie Legionowskich Lokatorów „SLL” złożyło do Rady Nadzorczej SML-W skargę na działalność zarządu spółdzielni. Powodem ma być niegospodarność oraz działanie na szkodę spółdzielców.

Zdaniem członków Stowarzyszenia, zarząd SML-W działa wbrew interesom mieszkańców. Dlatego rośnie niezadowolenie spółdzielców i pojawiają się coraz liczniejsze protesty. Stąd inicjatywa, aby Rada Nadzorcza SML-W podjęła, celem uzdrowienia sytuacji i oczyszczenia dobrego imienia spółdzielni, działania kontrolne i nadzorcze wobec zarządu.

Co na to Rada Nadzorcza?
– „Dalsze bierne spoglądanie na rozwój sytuacji nie przysporzy SML-W splendoru, a jedynie budzić będzie kontrowersje, co do faktycznej roli Rady Nadzorczej i jej ewentualnego przyzwolenia, współuczestnictwa czy też pomocnictwa w narastających w ostatnim okresie nieprawidłowościach” – czytamy w skardze Stowarzyszenia. Zarzuty dotyczą dwóch obszarów: niegospodarności zarządu SML-W oraz jego działania na szkodę spółdzielców.

Działania na szkodę spółdzielców
Skarżący za działania na szkodę spółdzielców uznają budowę nowych bloków i dogęszczanie zabudowy, przez co pogarszają się warunki życia mieszkańców na wielkich osiedlach. Podobnie oceniają oni przeznaczanie lokali użytkowych w inwestycji Anat, nie wiadomo na jakich zasadach i według jakich kryteriów, dla wyselekcjonowanej przez Zarząd SML-W grupy osób. „Zakup przez wyselekcjonowaną przez Prezesa Rosiaka grupę beneficjentów, kupujących lokale użytkowe i mieszkania w najatrakcyjniejszych lokalizacjach, po kosztach, na cele komercyjnego wynajmu, budzi zasadne podejrzenia o działanie na szkodę Spółdzielni i wbrew interesom jej członków” – czytamy w skardze.

Niegospodarności zarządu
Zdaniem stowarzyszenia, niezbędne jest także przeprowadzenie kontroli działań zarządu SML-W pod kątem niegospodarności. „Zaskakująca i budząca kontrowersje, a nawet podejrzenie o korupcję wysoko postawionych w mieście urzędników, jest sprzedaż intratnych lokali użytkowych poniżej ich ceny rynkowej” – czytamy. Szczególne zaniepokojenie wzbudziły bowiem informacje, że najatrakcyjniejsze lokale użytkowe w inwestycjach realizowanych przez SML-W, trafiają w ręce określonych osób związanych z zarządem, grubo poniżej cen rynkowych. Następnie lokale te wynajmowane są bankom, które wcześniej wynajmowały lokale od spółdzielni. W ten sposób majątek SML-W ma być uszczuplany z jednej strony poprzez zbywanie lokali za pół ceny, a z drugiej poprzez rezygnację z wpływów z najmu.
Czytaj pełny tekst:
SKARGA NA DZIAŁALNOŚĆ ZARZĄDU SPÓŁDZIELNI SMLW

PAWEŁ SZYLING
toiowo@toiowo.eu

Komentarze

7 komentarzy

 1. jurek odpowiedz

  Bez sensu. przecież to rada klakierów Rasiaka.

 2. tomasss odpowiedz

  Pan Rosiak chyba już za długo piastuje te stanowiska i pomyliło mu się nasze z moim ,czas na młodą nie powiązana z tym układem krew która ma wizje rozwoju osiedli .

 3. Sekretarz Stowarzyszenia Legionowskich Lokatorów odpowiedz

  Myślę że warto coś zrobić dla mieszkańców Legionowa a w szczególności lokatorom którzy mieszkają w blokach spółdzielczych. Miejmy nadzieje że skarga do Rady Nadzorczej i kolejne kroki wskórają chociaż by przed podwyżkami czynszu, dogęszczenia kolejnymi nowymi blokami itd. Nie zapominajmy że spółdzielnie tworzymy My spółdzielcy więc czasem warto się postarać żeby zrobić krok ku lepszemu.

 4. lokator odpowiedz

  To zbierzmy się w końcu i wybierzmy swoich ludzi do rady nadzorczej a nie wszyscy mają to gdzieś a potem wychodzą takie kwiatki. Nagłośnijmy walne zebrania i wybory ludzi do rady. SLL niech wystawi swoich kandydatów za których ręczy i pogonimy tego całego Rosiaka raz na zawsze. Ile mamy patrzeć jak szasta naszą kasą? Moglibyśmy mieć mniejsze czynsze, częstsze remonty, więcej parkingów, gdyby ktoś tej kasy nie puszczał bokiem.

  Ludzie zacznijmy w końcu dbać o swoje!
  Komuna się skończyła, to są nasze pieniądze i nasza własność!

  SLL nagłaśniajcie najbliższe wybory. Trzeba się zebrać i wstawić tam swoich ludzi a nie posłusznych baranów i służalców prezesa.

 5. Zenon Pierwszy odpowiedz

  Nie wierzę, że rada nadzorcza zachowa się tak jak powinna, to przecież wszystko jedna grupa. Będą bronić Rosiaka i udawać, że wszystko jest w porządku. Dopóki tam są to od niego są zależni.
  Zenek

 6. Grześ odpowiedz

  Najwyższy czas żeby ta rada wzięła Szymona za d ….

  1. realista odpowiedz

   O naiwności, przecież to sami swoi! Kruk krukowi oka nie wydziobie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *