LEGIONOWO. Ostry dyżur w nagłej potrzebie

2016-12-20 12:45:09

O tym, jak bardzo w powiecie legionowskim brakuje jednostki obsługującej tzw. ostry dyżur, jakiś czas temu przekonał się 17-latek. Licealista cierpiał z powodu zwichnięcia nogi lecz nie został przyjęty w powiatowym Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej (NZOZ) w Legionowie. Wraz z roztrzęsioną całą tą sytuacją matką, komunikacją miejską udali się zatem do jednego z warszawskich szpitali.

17-letni licealista podczas zajęć sportowych zwichnął sobie nogę i z powodu ostrego bólu szukał pomocy. Jego matka niewiele myśląc, czym prędzej udała się do przychodni przy ul. Sowińskiego 4 w Legionowie, gdyż punkt ten przez wielu nadal jest kojarzony z niesieniem pomocy w nagłych przypadkach medycznych.

Kiedy kobieta usiłowała zapisać syna do chirurga, który akurat pełnił dyżur, rzekomo usłyszała od niego „A co wedle Pani mam teraz zrobić? Wyrzucić któregoś z tych 50 oczekujących w kolejce na korytarzu pacjentów?”. Zdenerwowana udała się więc do gabinetu dyrektora placówki – on również rozłożył bezradnie ręce. Kobieta nie miała więc innego wyjścia, jak z cierpiącym synem udać się komunikacją miejską do jednego z warszawskich szpitali, żeby uzyskać w nim natychmiastową pomoc.

Dyrekcja NZOZ „Legionowo” nie chciała się odnosić do tego przypadku, gdyż „nie za bardzo kojarzy tą sytuację”. – Nasza przychodnia nie udziela świadczeń w ramach „ostrego dyżuru”. W naszej placówce nie ma również „pogotowia ratunkowego” – wyjaśnia Iwona Michalska z NZOZ „Legionowo”. Jak nam tłumaczyła, w lżejszych przypadkach zdrowotnych mieszkańcy zobowiązani są zgłosić się po niezbędną pomoc do najbliższego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i zapewne przypadek licealisty właśnie do takich się kwalifikował.

DB

Komentarze

3 komentarze

 1. mieszkaniec odpowiedz

  dlaczego w Legionowie nie ma szpitala ? Jedno z większych miast Mazowsza….

 2. Wrona odpowiedz

  Siedemnastolatek to prawie dorosły, jeśli lekarz nie zgadza się przyjąć takiego pacjenta, to nie dlatego, że nie potrafi leczyć dzieci, tylko dlatego, że nie chce! i nad tym powinien pochylić się dyrektor placówki, bo przecież nie jest tam po to aby wypełniać sobie kieszenie pieniędzmi i wymyślać co raz to nowe wymówki do tuszowania zaniedbań swoich pracowników?, tylko aby dbać o zapewnienie należytej opieki mieszkańcom – szczególnie, że to placówka powiatowa!
  W przypadku złego zarządzającego, nastawionego wyłącznie na zysk, obecność w powiecie szpitala nie zmieni sytuacji w dostępie pacjentów do należytej i wymaganej przez nich opieki!

 3. Zerwikaptur odpowiedz

  Ho Ho Ho… Widzę, że ktoś odkrył “nowość”! Od …można napisać, dziesiątek lat, nie ma Legionowie pomocy chirurgicznej dla dzieci…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *