LEGIONOWO. Otwarcie targowiska już 14 lipca! Urząd przygotował wiele atrakcji

2019-07-04 1:51:16

 

Dobiegają końca prace remontowe na legionowskim targowisku. Fragment placu targowego położony od ul. Piłsudskiego w stronę ulicy Warszawskiej całkowicie zmienił wygląd. Oficjalne otwarcie zaplanowano na 14 lipca

Jak zapowiadają miejscy urzędnicy, impreza otwierająca targ po remoncie, rozpocznie się o godz. 16.00. Tadeusz Chudecki i Krzysztof Gwiazda zabawią publiczność humoreskami i melodiami żydowskimi. Po nich na scenę wyjdzie znana i lubiana Gosia Andrzejewska ze swoim recitalem. Występy sceniczne zwieńczy Kapela Chodnikowa, w tzw. międzyczasie mieszkańców zabawiać będzie Teatr Port Magiczny. Swe prace wystawią artyści: Katarzyna i Mirosław Gawlik, Barbara Wymazał oraz Stanisław Gadomski. Około godziny 20.30 odbędzie się pokaz teatru ognia.

Po oficjalnym otwarciu mieszkańcy i kupcy będą mogli skorzystać z licznych udogodnień udoskonalonego targu miejskiego.

Główne wejście na targ znajduje się nadal od strony ulicy marsz. J. Piłsudskiego. Tuż przy wejściu stanął pawilon, w którym siedzibę będzie miała administracja targowiska. Miejsca parkingowe w liczbie 27 zostały zaplanowane od strony ulicy Wysockiego. Plac targowy został utwardzony. Powstały na nim nowoczesne stanowiska handlowe, mniejsze – 5 m² i większe o powierzchni 10 m². Na placu stanęły także wielofunkcyjne lady, ławki i kosze.

– Miejsce to będzie skupiało rolników i sprzedawców m. in. z powiatu legionowskiego i okolic, umożliwiając im sprzedaż produktów na placu oraz prosto z samochodów w nowy, estetyczny sposób. Jednocześnie mieszkańcy zyskają nową przestrzeń publiczną, która w ciągu dnia będzie funkcjonować jako targowisko, gdzie będzie można zaopatrzyć się w świeże i różnorodne produkty, a wieczorami i/lub w weekendy może zamienić się w centrum wydarzeń kulturalnych. Oczywiście na odnowionym targowisku będzie kontynuowana legionowska rupieciarnia – zapowiadają legionowscy urzędnicy.

Środki na tę inwestycję pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

– O tego typu unijne wsparcie mogły ubiegać się gminy, związki międzygminne, powiaty i związki powiatów. Projekty mogły być realizowane w miejscowościach liczących nie więcej niż 200 tys. mieszkańców, a wysokość dofinansowania nie mogła przekroczyć 1 mln zł i wynosić 63,63 proc. kosztów kwalifikowanych całego przedsięwzięcia – mówi Marta Milewska, rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

Źródło: Legionowo.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *