LEGIONOWO. Papierosy bez akcyzy trzymał w piwnicy

2017-01-19 11:10:09

370 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej ujawnili w piwnicy jednego z bloków funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją legionowskiej komendy. Karton papierosów z foliowego worka pod kurtkę na oczach policjantów wkładał 27-letni Damian J. Zabezpieczony towar trafił do policyjnego depozytu. Teraz mężczyźnie, który przechowywał papierosy grozi grzywna i przepadek mienia.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją, uzyskali informację dotyczącą przechowywania papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej pochodzących z przemytu w jednym z bloków w centrum Legionowa.

Policjanci w sobotę 14 stycznia rano udali się w rejon miejsca pozostającego w zainteresowaniu. Po niedługim czasie funkcjonariusze zauważyli jak znany im z wcześniejszych interwencji Damian J. wchodzi do piwnicy. Mężczyzna z foliowego worka wyjął karton papierosów i włożył go pod kurtkę. W foliowym worku policjanci znaleźli 370 paczek nielegalnych papierosów.

Jak ustalili funkcjonariusze towar w piwnicy przechowywał 27-letni Damian J. Został on zatrzymany i przewieziony do komendy przy ul. Jagiellońskiej. Mężczyzna usłyszał już zarzut z art. 65par. 1 kodeksu karno-skarbowego. Zabezpieczony towar trafił do policyjnego depozytu. Teraz mężczyźnie może grozić grzywna i przepadek mienia.

Policjanci w dalszym ciągu będą prowadzić działania związane z ujawnianiem nielegalnych wyrobów bez polskich znaków akcyzy.

KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *