LEGIONOWO. Parking pod sądem do likwidacji

2016-12-12 2:00:02

Z końcem roku może zostać zlikwidowany parking strzeżony znajdujący się przed siedzibą sądu i prokuratury. Jest to konsekwencja sprzedaży przez legionowską spółdzielnię mieszkaniową (SML–W) działki wraz z budynkami, gdzie znajdują się te urzędy. SML–W twierdzi, nie ma już miejsca, gdzie parking mógłby zostać przeniesiony, a w ogóle miejsca parkingowe dla mieszkańców powinna zapewnić gmina.

Przypomnijmy. W końcu 2015 r. legionowska spółdzielnia sprzedała sprzedała Skarbowi Państwa dwie działki o łącznej pow. ok. 9900 m2 za kwotę 17 mln 281 tys. zł brutto. Na działkach tych znajduje się budynek sądu, budynek administracyjny na jego zapleczu oraz parkingi. Sąd ma być bowiem rozbudowywany.

Parking i administracja do likwidacji
Według informacji uzyskanych przez nas w lutym br., parking strzeżony na 140 samochodów znajdujący się przed sądem oraz administracja os. Sobieskiego, zlokalizowana na jego tyłach, miały funkcjonować przynajmniej do końca 2016 r. Później miały zostać przeniesione. Na nasze pytanie, czy spółdzielnia przewidziała dla użytkowników parkingu jakieś nowe miejsce, prezes Szymon Rosiak tłumaczył, że zapewnienie miejsc parkingowych dla mieszkańcow nie jest wyłącznym obowiązkiem spółdzielni. Dalej wyjaśnił, że na os. Sobieskiego, oprócz bloków spółdzielczych, jest także 7 niespółdzielczych budynków wielorodzinnych, z których część nie posiada w ogóle żadnych miejsc parkingowych.

Nie ma już miejsc na parkingi
Obecnie prezes SML-W uzupełnił swoją wypowiedź. Twierdzi, że zapewnienie odpowiedniej ilości miejsc parkingowych dla mieszkańców nie należy do spółdzielni, ale leży w gestii gminy. – „W obrębie osiedla „Sobieskiego” tereny należące do spółdzielni, które mogły stać się parkingami, zostały już w tym celu zagospodarowane. Układ nieruchomości projektowany w latach 80–tych i obowiązujące przepisy nie pozwalają na sytuowanie na naszym terenie kolejnych miejsc parkingowych (…)” – czytamy w piśmie zarządu SML-W. Z pisma tego dowiedzieliśmy się również, że z parkingu przed sądem w 54 proc. korzystają osoby, które nie są mieszkańcami zasobów spółdzielczych.

Co z administracją osiedla?
Firmy zajmujące się konserwacją instalacji wodno–kanalizacyjnej, gazowej, elektrycznej oraz pracami ogólnobudowlanymi, zajmujące dziś budynek na tyłach sądu, mają zostać przeniesione do budynku przy ul. Wilanowskiej 1. Cała administracja osiedla Sobieskiego zostanie więc przeniesiona na tzw. „rondo zwycięstwa”, przy którym znajduje się poczta.

WD

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *