LEGIONOWO. Parkingi przy dworcu płatne dla osób nie zamieszkałych w Legionowie!

2023-05-20 12:26:21

Spółka KZB Legionowo za pośrednictwem wydawanego przez siebie tygodnika poinformowała, że niedługo osoby nie będące mieszkańcami Legionowa, będą korzystały z wielopoziomowych parkingów przy Centrum Komunikacyjnym odpłatnie. Ustawionych ma tam zostać 10 parkometrów, a doba postoju auta w tej przestrzeni dla nie legionowian ma kosztować 5 zł


Z doniesień medialnych wynika, że dla osób korzystających z przydworcowych parkingów, a nie będących mieszkańcami Legionowa pierwszych 30 minut bezpłatnego parkowania. Za kolejny czas postoju będą oni musieli już zapłacić – 5 zł za dobę. Co więcej, przewidziano również karnety 5-dniowe w cenie 25 zł i 30-dniowe w cenie 150 zł. Nieopłacenie parkowania będzie łączyło się z wystawieniem mandatu karnego w kwocie 100 zł. W 10 parkometrach obejmujących 1400 miejsc parkingowych zaplanowano możliwość płatności gotówkowych i bezgotówkowych, opłaty też będą mogły być wnoszone za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Z opłat zwolnieni będą legionowianie. Z ulg będą mogły skorzystać osoby, które wcześniej zgłoszą numer rejestracyjny pojazdu, z którego korzystają do bazy danych stworzonej na tę okoliczność przez legionowskich urzędników. Jeszcze nie ogłoszono przetargu na operatora parkometrów z zapowiedzi wynika, że taki konkurs powinien zostać ogłoszony do końca maja 2023 r.

Paulina Nowicka

Komentarze

2 komentarze

 1. Ence odpowiedz

  Projekt płatnego parkowania w centrum został zarzucony rzekomo z powodu zbyt dużych kosztów całego przedsięwzięcia bo pojawiły się takie argumenty i fragment artykułu zamieszczony na Powiatowej
  „Nie ulega wątpliwości, że wprowadzenie płatnego parkowania z pobieraniem opiat przez parkomaty jest stosunkowo drogie. Oprócz kosztów inwestycyjnych należy przeznaczyć dodatkowe środki finansowe na utworzenie i utrzymanie jednostki lub wydziału zajmującego się obsługą strefy płatnego parkowania oraz ponoszenie dodatkowych kosztów utrzymania czystości i porządku. Należy podkreślić, że tylko część zysków trafiałaby do budżetu gminy.”
  „Wszystko to jest dla mieszkańców znacznym dodatkowym obciążeniem finansowym, którego zwłaszcza w tym trudnym dla nich i dla gospodarki czasie należy im oszczędzić”
  Prezydent Miasta Legionowo nie zamierza składać do Rady Miasta Legionowo wniosku o ustalenie strefy płatnego parkowania – kończy wiceprezydent Legionowa, Marek Pawlak.

  A tu nagle proszę, płatne parkowanie na parkingach przy dworcu, zainstalowanie parkometrów, ludzi do kontroli opłat nagle nie generuje już kosztów ???

  1. Orkan odpowiedz

   No przecież to mówił Pawlak. Jego zapewnienia – i wszystko jasne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *