LEGIONOWO. Parkingowy przekręt na osiedlu Piaski

2017-07-14 7:52:43

Miejsca parkingowe dla mieszkańców budynku, który ma powstać u zbiegu ulic Piaskowej i Sybiraków, zaprojektowano kilkaset metrów dalej, przed budynkami: Piaskowa 1, Piaskowa 2, Piaskowa 3, Piaskowa 5, Piaskowa 7 oraz Piaskowa 25 i 27. Jest to rezultat porozumienia jakie władze miasta podpisały z deweloperem


Przed rokiem firma deweloperska nabyła od Agencji Mienia Wojskowego za 2 mln 600 tys. zł działkę 1/24 znajdującą się u zbiegu Al. Sybiraków i ulicy Piaskowej. Na działce tej jest charakterystyczny „okrąglak”, w którym mieści się m.in. placówka Banku PKO BP.

Wysoki budynek zamiast okrąglaka

Obecnie deweloper wystąpił o pozwolenie na budowę budynku mieszkalnego, wielorodzinnego z usługami w parterze. Budynek ma mieć 8 kondygnacji naziemnych od strony ul. Piaskowej i 5 kondygnacji od strony Al. Sybiraków. W budynku ma się znaleźć 78 mieszkań, 6 lokali usługowych o łącznej powierzchni 510 m kw. i podziemny garaż na 50 samochodów. Jednak według planu zagospodarowania przestrzennego, wymagana ilość miejsc postojowych dla tego budynku wynosi 132. Właśnie brak wymaganej ilości miejsc postojowych zwrócił uwagę naszych czytelników.

Brakujące 82 miejsca postojowe

Zgodnie z przepisami, inwestor powinien zapewnić na terenie własnej działki 1,5 miejsca postojowego na każde mieszkanie oraz min. 25 miejsc na 1000 m. kw powierzchni usługowej. Jak ustaliliśmy, brakujące miejsca parkingowe w liczbie 82 inwestor wskazał na działce nr 1/764. Z naszych informacji wynika, że działka nr 1/764 stanowiąca drogę wraz z zatokami parkingowymi należy do Gminy Legionowo. Znajduje się ona przy budynkach: Piaskowa 1, Piaskowa 2, Piaskowa 3, Piaskowa 5, Piaskowa 7, Piaskowa 25 oraz Piaskowa 27. Parking ten wykorzystywany jest właśnie przez mieszkańców tych bloków.

Tajemnicze porozumienie

Gdyby okazało się, że faktycznie mają z nich teraz korzystać mieszkańcy nowoprojektowanego budynku, to obecni mieszkańcy bloków przy Piaskowej mieliby duży problem. – To niemożliwe, żeby tak było. Według prawa, każdy inwestor powinien zapewnić miejsca parkingowe na własnej działce – uważa pan Wiktor, mieszkaniec budynku przy Piaskowej. Inwestor twierdzi jednak, że może te miejsca wskazywać jako znajdujące się na jego działce, ponieważ zawarł z Urzędem Miasta Legionowo odpowiednie porozumienie – oznaczone symbolami GN.6852.12.16. Z niepotwierdzonych informacji wynika, że w porozumieniu tym chodzi o to, aby deweloper w zamian za brakujące miejsca parkingowe, które miasto udostępnieni mu na własnej działce, partycypował w kosztach budowy ronda na skrzyżowaniu ul. Piaskowej oraz Al. Sybiraków.

Mieszkańcy sprzedani za rondo?

– To jakiś chory pomysł, żeby miejsca parkingowe dla budynku znajdowały się kilkaset metrów dalej na zupełnie innej działce. Jakim w ogóle prawem prezydent robi takie deale z deweloperem za naszymi plecami – mówi inny z mieszkańców. Jego zdaniem lokatorzy nowego budynku, nie będą wcale tam parkować, bo znacznie bliżej będą mieli parking zlokalizowany wzdłuż Al. Sybiraków. Ale wtedy może dojść do konfliktu z obecnymi mieszkańcami, bo tam także są problemy z zaparkowaniem samochodu. – Rozumiem, że deweloper chce zaoszczędzić na tych miejscach do parkowania, ale dlaczego zgodził się na to prezydent, który powinien reprezentować nasze interesy? Co za to będzie miał? – pytali mieszkańcy, którzy dowiedzieli się o porozumieniu prezydenta z deweloperem.

WD

Komentarze

14 komentarzy

 1. Wkurzony odpowiedz

  Niech im zrobią parking na terenie szkoły, do cholery jasnej jak wybudowali orlika to zapomieli o parkingu, organizują imprezy, samochodów mnustwo, człowiek wraca z pracy i niema gdzie zaparkować, bo przyjezdni obstawia ,a co będzie jak dojdą te 86 TRAGEDIA.

 2. Cichy odpowiedz

  A jeszcze do Tadeusza. Zapisz się związku, bo chyba masz coś ze wzrokiem. A może ty już należysz do jakiejś innej organizacji gdzie wszystko zawsze się podoba ….

 3. Cichy odpowiedz

  Panie zadziwiony , nie takie rzeczy się robi w Legionowie. To najlepszy samorząd w tym Smogogrodzie , bo wszystko im umarzają … mistrzostwo świata romeczku – gratulacje.

 4. DP odpowiedz

  W mojej opinii przez właśnie takie działania jak opisane w tym artykule ludzie w ostatnich wyborach wybrali jak wybrali i jest szansa że za chwilę skończy się demokracja. Nasza legionowska ekipa ma w tym swój udział w mojej ocenie: zegarek, lokal przy Anacie, grunt pod szkołę przy stadionie, teraz to…

 5. Marcin odpowiedz

  Miejsca przy blokach na Piaskowej są zajęte przez tamtejszych mieszkańców – i słusznie. Nic i nikt tego nie zmieni, a i mieszkańcy bloków przy Piaskowej na to nie pozwolą. Porponuję wyznaczyć miejsca dla nowych inwestycji pod domem prezydenta miasta 🙂

 6. Patryk odpowiedz

  Bo na zapomnianym osiedlu Piaski można wszystko. Kiedyś wytykałem na przykładzie tego osiedla nie działanie miejskiego monitoringu. Kiedyś jedyna kamera monitoringu na tym osiedlu wisiała nad pocztą przy skrzyżowaniu Zegrzyńskiej i Strużyńskiej. W okresie od późnej wiosny do wczesnej jesieni pod tzw. WPH czyli zaraz obok poczty w weekendy ławki były oblężone przez miłośników piwa. Kamera jednak tego nigdy nie widziała. Straż Miejska informowana o tym nigdy nie miała patrolu. Po wałkowaniu tematu na różnych forach kamera została przeniesiona na skrzyżowanie na którym de facto nic się nie dzieje. Zamiast przenieść pod szkołę, przedszkola czy w okolice parków lub placów zabaw. Brawo samorządowcy.

 7. Zadziwony odpowiedz

  Wstydem jest pisanie takich kretyńskich komentarzy, które wskazują na brak jakiegokolwiek logicznego myślenia u piszacego

 8. Mieszkaniec odpowiedz

  Za jakis czs okarze sie ze “ktos” kupil od tego developera mieszkanie w bardzo atrakcyjnej cenie. Uklady i ukladziki tak sie “zarabia” pieniadze

 9. Alfalafel odpowiedz

  Przypominam ze zimą w tym rejonie smog wręcz dusi a unosi sie on z całego terenu poniżej opalanego węglem.

 10. Trele morrle odpowiedz

  Cyrk
  TAM JUZ NIE MA GDZIE PARKOWAĆ!!!!

 11. FrancMcClusky odpowiedz

  A wiecie, że okrąglak jest fragmentem stopnia generalskiego widzianego z lotu ptaka? Prezio Romek niedługo własne stringi zastawi u dewelopera.

 12. Tadeusz odpowiedz

  Co tu się może nie podobać? Ja nie widzę problemu,który jak zwykle widzą ci sami malkontenci mieniący się dziennikarzami, wstyd

  1. Miro odpowiedz

   Widocznie Ratuszowe disco polo i darmowe kiełbaski pana zaślepiło

  2. Daro odpowiedz

   Filantrop tym razem jako “Tadeusz” w akcji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *