LEGIONOWO. PASZPORTY poza kolejnością?

2022-03-17 11:24:21

Ktoś dostał się do zamkniętego ratusza i pobrał 6 numerków do biura paszportowego, gdy inni od godz. 4.00 rano czekali w kolejce przed budynkiem. Zapowiedziano surowe konsekwencje wobec pracowników. Teraz twierdzą, że nie wiedzą kim była ta osoba. A jednocześnie „wiedzą”, że nie był to „pracownik urzędu”


Przypomnijmy. W czwartek (3 marca) rano, jeszcze przed otwarciem legionowskiego ratusza, stojący w kolejce zauważyli przez szybę, jak osoba znajdująca się wewnątrz atrium ratusza, podeszła do biletomatu wydającego numerki i pobrała kilka z nich. Kolejkowicze natychmiast interweniowali. Zawiadomiono policję.

Mieli wyciągnąć konsekwencje

Bardzo szybko pojawił się też na stronie internetowej urzędu komunikat: – „nieustalona jeszcze osoba dostała się przed godzinami otwarcia do atrium ratusza. Dzięki temu była w stanie pobrać kilka numerków z kolejkomatu do biura paszportowego jeszcze przed jego otwarciem”.
W dalszej jego części zapowiedziano także wyciągnięcie konsekwencji wobec winnych z dyscyplinarnym zwolnieniem z pracy włącznie. – „Urząd Miasta Legionowo stanowczo potępia tego typu niestosowne postępowanie. Jeżeli w ramach czynności wyjaśniających okazałoby się, iż dopuścił się tego jeden z pracowników to zostanie on zwolniony natychmiastowo w trybie dyscyplinarnym zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie” – czytamy w komunikacie urzędu.

Nic nie ustalili…

Kilka dni później ustaliliśmy, że policja nie prowadzi żadnej sprawy, bo nie wpłynęło do nich oficjalne zgłoszenie. Policja miała tylko pouczyć zgłaszającego i pracownika ratusza. A przedstawiciel ratusza miał zapewnić policję, że zbada sprawę i wyciągnie konsekwencję wobec swoich pracowników. Podobno został zabezpieczony monitoring.
W poniedziałek (14 marca) otrzymaliśmy odpowiedź od rzecznika UM Legionowo. Wynika z niej, że „nie udało się ustalić kim była ta osoba”, która pobrała numerki poza kolejnością. Jednocześnie rzecznik zapewnił nas, że nie był to pracownik urzędu. I przypomniał, że za obsługę interesantów w biurze paszportowym odpowiada Starostwo Powiatowe.
Z naszych informacji wynika natomiast, że w legionowskim ratuszu wszyscy wiedzą i publicznie mówi się o pracowniczce, która pobrała wówczas numerki poza kolejką.

WD

Komentarze

3 komentarze

  1. Janek odpowiedz

    A policja to nie chciała niczego wyjaśnić?

  2. Ewa odpowiedz

    Powiem tylko tyle – w Biurze Paszportowym jakieś osoby były wtedy obsługiwane jeszcze przed godz. 8 rano. Prawdopodobnie były to osoby, które zapisywały się przez elektroniczny kalendarz. A numerki pobrane z kolejkomatu to odrębna sprawa…

  3. Piotr odpowiedz

    Byłem tam wtedy w kolejce, numerków nie pobrała żadna radna tylko urzędniczka z ratusza. Można się domyślić na czyje polecenie, skoro włos jej z gowy nie spadł. Może pobierała je dla rodziny jakiejś radnej albo radnego, bo później oddała je dwóm osobom stojacym w kolejce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *