Facebook


LEGIONOWO. PEC i KZB wydzierżawiły Centrum Komunikacyjne

2016-11-18 5:12:00

W przetargu ustnym nieograniczonym (licytacja) wybrany został dzierżawca Centrum Komunikacyjnego. Zostało nim konsorcjum miejskich spółek: PEC Legionowo (występujący jako lider) i KZB Legionowo. W ten oto sposób dworzec wraz z parkingami i pozostałą infrastrukturą zostały wydzierżawione na 20 lat.

Jak podaje miasto, jest to bardzo dobra informacja dla mieszkańców. „Doświadczenie, stabilna pozycja i znajomość lokalnego rynku to ich niewątpliwe atuty” – przekonują urzędnicy. Dzierżawca będzie dbał o całą infrastrukturę wszystkich elementów powstałych w ramach inwestycji, której w 85 proc. dofinansował rząd Szwajcarii. Zajmie się również komercjalizacją powierzchni handlowych. Obowiązkiem operatora będzie również prowadzenie kasy biletowej. Dzierżawca w umowie z miastem będzie miał spisany obowiązek utrzymania wszystkich funkcji budynku. W tym także dostępność dla mieszkańców, czy priorytet dla komunikacji zbiorowej. Więcej o tej sprawie w najbliższym numerze TiO.

DB

Fot. UM Legionowo

Więcej na ten temat przeczytasz:

LEGIONOWO. Prawda o Centrum Komunikacyjnym

LEGIONOWO. Dworzec wydrenuje nasz budżet

Komentarze

2 komentarze

 1. Ewa odpowiedz

  To wygląda na ustawkę cały ten przetarg.
  Nie ujawnili istotnych danych, a w urzędowej prasie straszyli potencjalnych zainteresowanych, że koszty przyszłego operatora – oczywiście na oko, będą (nie wiadomo skąd) ok. 1,5 mln zł plus. 800 tys. zł podatek od nieruchomości itd.
  Nic więc dziwnego, że nikt nie stanął do przetargu !!!
  Zgłosiły się tylko miejskie spółki, bo o to chodziło żeby do nich przepompowywać pieniądze z budżetu, a ponadto wyciągać od mieszkańców dodatkowo kasę za parkowanie i itd…

 2. Ewa odpowiedz

  A to zaskoczenie. Normalnie, kto by się spodziewał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *