LEGIONOWO. Petycja przeciwko dogęszczaniu Legionowa

2021-06-25 2:32:59

Radny Artur Pawłowski zamieścił w Internecie petycję do władz spółdzielni mieszkaniowej SML-W oraz do Urzędu Miasta Legionowo przeciwko dalszemu dogęszczaniu miasta

W petycji wymieniono w szczególności planowaną przez SML-W inwestycję przed blokiem nr 43, przy ul. Piłsudskiego, a także forsowane przez prezydenta Smogorzewskiego i sprzyjającą mu większość radnych inwestycje przy ulicach: Kościuszki, Olszankowej, Wyspiańskiego, Zegrzyńskiej.

Petycje można podpisać pod adresem: http://citizengo.org/pl/signit/203393/view

Komentarze

12 komentarzy

 1. Kazek odpowiedz

  Może ten radny raczy łaskawie zabrać głos i wyjaśni te wszystkie wątpliwości na forum. Jak mam poprzeć jego petycję kosztem przekazania swoich danych osobowych, międzynarodówce skrajnej prawicy to z wielu powodów chrzanię jego petycję.

  1. Lolek odpowiedz

   Przed podpisaniem petycji, koniecznie zapoznaj się dokładnie z treścią zakładek na dolnej belce: Polityka prywatności, Zasady użytkowania, Cookies i Pomoc – jest tego dużo, ale warto z tym się zapoznać.
   Ja po zapoznaniu się z tymi informacjami z pewnością nie podpiszę petycję, mimo że jestem przeciwnikiem dogęszczeń – każdy dobrowolnie decyduje za siebie.

 2. Daro odpowiedz

  Mam w głębokim poważaniu na jakiej platformie i z czyjego nadania politycznego podpiszę tę petycję.
  Widzę do czego to zmierza, odwieczne straszenie PiS-em, tu nie chodzi o żadną walkę ideologiczną, aborcje, wartości chrześcijańskie tylko o tak prozaiczną sprawę DOGĘSZCZEŃ które niszczą to miasto i jego mieszkańców
  Delikatnie mówiąc nie przepadam za PiS ale nie widzę świata na zasadzie czarno-białe, albo my albo oni. Jeżeli ze strony PiS wyszła jakaś propozycja na której skorzystają mieszkańcy to chwała za to

 3. Lolek odpowiedz

  Czy ta petycja proponowana przez radnego, spełnia wymagania i ma oparcie prawne w ustawie z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach (Dz.U. z 2018 r. poz. 870), czy kolejny “happening” internetowy?

  1. X odpowiedz

   Najpierw przedstaw się z imienia i nazwiska. Potem napisz co zrobiłeś w tej kwestii do tej pory. Następnie odpowiedz czy jesteś za czy przeciw dogęszczaniu. Na końcu będzie wiadomo po co twój wpis.

   1. Lolek odpowiedz

    Dla całkowitej jasności jestem zdecydowanym przeciwnikiem dogęszczeń, a petycję również zdecydowanie nie podpiszę.
    Celem mojego postu, był zamiar oceny potencjalnej skuteczności petycji autorstwa radnego.
    W Polsce składanie i rozstrzyganie petycji – w znaczeniu prawnym – reguluje ustawa z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach (Dz.U. z 2018 r. poz. 870) i w zakresie nieuregulowanym w ustawie do petycji stosuje się odpowiednio przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego.
    Analizując sposób składania i algorytm działania petycji autorstwa radnego można przyjąć, że jej adresaci z formalno-​prawnego punktu widzenia mogą ją spokojnie “olać”, bo nie tędy droga – inna sprawa jak wycenią swoją nadmiarową i normalnie niepotrzebną pracę i tylko na “olaniu” nie musi się skończyć.
    Jeśli chodzi o moje imię i nazwisko to możesz je przyjąć dowolnie, tak jak możesz dowolnie przyjąć swoje dane podpisując petycję, bo jak pisał wcześniej @Robi system automatycznie wyśle petycję drogą elektroniczną, nawet jak jesteś małolatem w pampersach.
    Serdecznie dziękuję @Robi za cenne informacje i nie tylko te przekazane na forum.

    1. Lolek odpowiedz

     Jeszcze małe sprostowanie i uzupełnienie:
     Po podpisaniu – system automatycznie wyśle poparcie podpisującego dla petycji autorstwa radnego a nie petycję, bo twórcą petycji jest radny i już wcześniej ją stworzył.
     Administratorem podanych danych osobowych przez podpisującego, będzie platforma internetowa Fundacji CitizenGo z siedzibą w Hiszpanii, a ewentualne sprawy sporne będzie rozstrzygał właściwy sąd w Madrycie.
     Czy w przypadku niewłaściwego wykorzystania przez CitizenGo podanych danych osobowych, polski Urząd Ochrony Danych Osobowych coś pomoże? – to już pytanie nie do mnie.

  2. Daro odpowiedz

   A jak nie spełnia to znaczy problemu dogęszczania nie ma ????

   1. Robi odpowiedz

    Daro: Aleś ty bystry – jak woda w sedesie!

    Petycję radnego podpisuje się na polskiej wersji międzynarodowej platformy internetowej Fundacji CitizenGo – poczytaj przez Google co to za jedni, to może skumasz o co Lolkowi chodzi, któremu do kostek nie dorosłeś.
    Ja bardzo szybko znalazłem takie teksty:
    Obrona wolności, rodziny, życia i chrześcijańskich wartości – to główne cele międzynarodowej platformy internetowej Fundacji CitizenGo. Organizowali protesty uliczne w Madrycie, Paryżu, Brukseli i Warszawie, to jednak specjalizują się w kampaniach wirtualnych.
    Naszym zadaniem jest kształtowanie prawa, obrona życia, wolności religijnej, naturalnej rodziny i prawa do wychowania i edukacji naszych dzieci. Platforma łącząca chrześcijan z całego świata to bardzo dobre narzędzie obywatelskiej aktywności.
    CitizenGo. Jak działająca w Polsce międzynarodowa, prawicowa organizacja usiłuje wpływać na wyniki wyborów w Europie:
    CitizenGO – antyaborcyjny ruch powiązany z rosyjskimi oligarchami, amerykańską alt-prawicą, europejskimi prawicowymi populistami i imperium Tadeusza Rydzyka próbuje wpływać na wyniki wyborów w Europie. W Hiszpanii po cichu wspiera partie Vox. To z jej przedstawicielami Jarosław Kaczyński rozmawiał o możliwej koalicji w Parlamencie Europejskim.

    Podpisanie się pod petycją radnego jest bardzo proste:
    Wystarczy wpisać swoje imię, nazwisko, podać mejla i kod pocztowy, a system automatycznie wyśle petycję drogą elektroniczną. PESEL i numer dowodu są zbędne.
    Nie trzeba być nawet pełnoletnim.
    Głosować można ile razy się chce, a jak to zrobić to już nie będę tłumaczył.

    Jak ci jeszcze mało to więcej znajdź sobie sam, a jest tego od cholery.

  3. Robi odpowiedz

   Z przeglądu zawartości tego portalu CitizenGo do generowania petycji nie wynika, aby ta petycja proponowana przez radnego, miała jakiekolwiek umocowanie w w ustawie z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach (Dz.U. z 2018 r. poz. 870).
   Na drugą część pytania: czy to nie jest kolejny „happening” internetowy lub nawet według mnie polityczny, powinien odpowiedzieć z uzasadnieniem radny, bo dogęszczenia są sprawą strategiczną dla mieszkańców i nie może to zostać bez odpowiedzi radnego.
   Do czasu satysfakcjonującej odpowiedzi radnego nie podpiszę taką petycję i proponuję innym mieszkańcom poważnie się nad tym zastanowić, żeby nie zostać pionkiem w jakichś gierkach nad nami.

   1. Daro odpowiedz

    Można było się tego spodziewać że do pracy zostanie zaprzęgnięty aparat propagandy
    Mieszkańcom trzeba wytłumaczyć że petycja w sprawie powstrzymania dogęszczenia tak naprawdę nie leży w ich interesie i najlepiej jakby trzymali się od niej z daleka
    W odpowiednim “interesie” jest aby sprawa nie ujrzała światła dziennego

    1. Robi odpowiedz

     Tak wygląda, że mógł zostać zaprzęgnięty aparat propagandy – aparat propagandy PiS – ale uważaj na słowa, bo Fundacja CitizenGo blisko współpracuje z Ordo Iuris i możesz sobie ostro nachlapać.
     5 grudnia 2019 roku Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg powołała na czteroletnią kadencję Radę Rodziny. Rada jest organem opiniodawczo-doradczym ministra rodziny – w skład tej Rady wchodzi między innymi Paweł Woliński, Dyrektor CitizenGO Polska (Powołanie do Rady Rodziny z dnia 18.09.2020r.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *