LEGIONOWO. Petycja ws. masek ANTYSMOGOWYCH

2017-01-22 9:42:12

Stowarzyszenie Legionowskich Lokatorów – SLL w dniu 17 stycznia złożyło na ręce prezydenta miasta petycję dotyczącą zakupu i udostępnienia mieszkańcom Legionowa masek antysmogowych. Powodem jest bardzo duże stężenie w powietrzu szkodliwych substancji, które zagraża zdrowiu mieszkańców.

W tekście petycji czytamy: Mając na uwadze ustawowy obowiązek gminy do zapewnienia ochrony zdrowia jej mieszkańców oraz występujące w ostatnim czasie zagrożenie związane z niekorzystnym oddziaływaniem smogu, którego stężenie w okresie jesienno-zimowym osiąga niebezpieczne wskaźniki, znacząco przekraczające dopuszczalne normy, Stowarzyszenie Legionowskich Lokatorów – SLL, działając w interesie publicznym zwraca się do Pana Prezydenta z prośbą o zakup masek antysmogowych i bezpłatne udostępnienie ich mieszkańcom Legionowa.

26543_27062Jak piszą przedstawiciele SLL – zdrowie mieszkańców Legionowa jest wartością wymagająca szczególnej ochrony w imię dobra wspólnego. Dlatego też w planie rozdysponowania zakupionych masek antysmogowych proszą o szczególne uwzględnienie potrzeb żłobków, przedszkoli i szkół.

ML

Komentarze

6 komentarzy

 1. krzyś odpowiedz

  I co z tym protestem? Chodźmy pod RATUSZ (podajcie termin) trzeba popędzić urzędasów DO ROBOTY !!!!!!!!

 2. emil odpowiedz

  Protest z maskami ANTYSMOGOWYMI pod ratuszem – BARDZO DOBRY POMYSŁ.
  W końcu ktoś zwróci uwagę, że jest problem.
  BO DO DZIŚ WŁADZE NIC NIE ZROBIŁY!!!!!!!!!

 3. RomanD odpowiedz

  Zamiast łapać palaczy śmieci. Jakby rozdawać wazelinę kobietom zamiast złapać gwałciciela.
  Jedno gospodarstwo na wprost peronu pkp Legionowo od lat pali śmieci każdego rana, i władza miasta nic nie jest w stanie zrobić. Żenada.

 4. krzyś odpowiedz

  W końcu jakaś dobra inicjatywa. Nie ma co biadolić na forach tylko żądać od władz konkretnych działań – właśnie takich jak zakup masek dla mieszkańców.

 5. Bogdan odpowiedz

  Maski antysmogowe powinni zakupić natychmiast. Wydają ciągle kasę na jakieś bzdury, a to jest w obecnej sytuacji najpilniejsza potrzeba…!!!!!!

 6. Legionista odpowiedz

  No już! I co jeszcze? Jak ktoś chce to niech sam sobie kupi! Budżet miasta kurcze ma sponsorować phi! To jest kasa wszystkich, więc ja mówię NIE! Inicjatywa podjęta na fali ogólnego szału i każdy chce zaistnieć tylko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *