Facebook


LEGIONOWO. Pielgrzymka rowerowa do Ossowa w 97. rocznicę Bitwy Warszawskiej [galeria]

2017-08-21 6:55:03

We wtorek 15 sierpnia br. w 97. rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą, grupa rowerzystów z Legionowa wyruszyła spod kościoła garnizonowego i udała się do Ossowa aby wziąć udział w uroczystościach związanych z obchodami rocznicy.


Rowerzyści złożyli symboliczny znicz pod krzyżem ks. Ignacego Skorupki oraz uczestniczyli we mszy świętej pod przewodnictwem arcybiskupa Henryka Hosera, który wygłosił płomienne patriotyczne kazanie. Na koniec uczestnicy obejrzeli historyczną inscenizację bitwy. Przypomnijmy w 1920 roku na polach pod Ossowem rozegrała się słynna bitwa, podczas której Wojsko Polskie odparło atak Armii Bolszewików idących na Europę.
Wyjazd został zorganizowany dzięki proboszczowi parafii wojskowo-cywilnej w Legionowie księdzu Zenonowi Pawelakowi oraz księżom z parafii legionowskich. Pomysłodawcą wyjazdu był p. Zbigniew Budny. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, zwłaszcza najmłodszym, za wytrwałość oraz panom Mirosławowi Sieradzkiemu i Zenonowi Rendaszek za pomoc w prowadzeniu grupy.
Już dziś zapraszamy na kolejną wyprawę w przyszłym roku.
(red.)

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *