LEGIONOWO. Pieniądze głównie na drogi

2018-01-04 1:21:19

Przebudowy ul. Leśnej, Niklowej, Gawryszewskiego, Sikorskiego, Al. Róż i Wroniej, budowa ronda Al. Sybiraków/Piaskowa oraz budowa budynku socjalnego przy ul. POW to najważniejsze inwestycje zaplanowane na 2018 r.

Na ostatniej sesji Rady Miasta uchwalono budżet miasta na 2018 r. Dochody budżetu mają wynieść 225,8 mln zł. Główne źródła dochodu to podatki.

Transport, łączność i drogi

Na transport i łączność zaplanowano 25 mln zł, w tym 7 mln na lokalny transport zbiorowy. Wydatki zaplanowane na drogi gminne to 16,8 mln zł. Zaplanowane inwestycje drogowe to: przebudowy m.in. ul. Leśnej, Niklowej, Gawryszewskiego, Sikorskiego, Al. Róż i Wroniej. Zaplanowano również budowę ronda Al. Sybiraków/Piaskowa oraz dalszą rozbudowę systemu dróg rowerowych. Ponadto rozpocznie się budowa piątego budynku socjalnego przy ul. POW oraz zostanie wybudowane boisko na os. Sobieskiego.

Najważniejsze wydatki

Największym wydatkiem jak co roku jest oświata i wychowanie – na ten cel przeznaczono 77,7 mln zł. Ochrona zdrowia to 1,7 mln, w tym 500 tys zł na planowane uruchomienie ambulatorium. Na pomoc społeczną przeznaczonych zostanie blisko 10 mln zł, na gospodarkę komunalną i ochronę środowiska 14,4 mln zł.

KT

Komentarze

1 komentarz

  1. PKS odpowiedz

    To teraz mieszkańcy Bukowca mogą sprawdzić ile z obietnic złożonych na spotkaniu z nimi w Zespole Szkół nr 1 w marcu ubiegłego roku z udziałem prezydenta oraz radnych miasta i powiatu dla okręgu wyborczego nr 8 zostanie spełnione w 2018. Przypomnę, że postulowano o: remont Zakopiańskiej, budowę Myśliwskiej, remont Kwiatowej, wyeliminowanie ciężarówek z Kwiatowej i uspokojenie ruchu. Ja nie widzę żadnego z tych zadań w budżecie. Ani jednego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *