Facebook


LEGIONOWO. Pierwsze mandaty dla trucicieli

2016-11-28 1:19:22

Straż Miejska prowadzi kontrole, czym mieszkańcy Legionowa palą w swoich piecach. Po ponad stu kontrolach w tym sezonie dopiero w w czwartek 24 listopada ujawniono dwa przypadki spalania niedozwolonych odpadów. Posypały się zatem, pierwsze mandaty karne.

Od poprzedniego sezonu grzewczego strażnicy kontrolują przydomowe kotłownie, sprawdzając czym mieszkańcy Legionowa palą w piecach. – W ubiegłym roku na ponad 700 kontroli ujawniliśmy 9 przypadków palenia odpadów – mówi komendant Ryszard Gawkowski. Pokazuje to, że problemem nie jest spalanie śmieci, lecz palenie słabej jakości węglem, czy też mokrym drewnem. Strażnicy kontynuują jednak kontrole, chodząc od domu do domu lub interweniując w miejscach zgłaszanych przez zaniepokojonych sąsiadów.

– Zwykle okazuje się, że nawet żółty i gryzący dym spowodowany jest nieumiejętnym rozpalaniem w piecach i kominkach lub używaniem mokrego drewna – dodaje komendant. Sporadycznie strażnicy ujawniają przypadki spalania odpadów. Podczas kontroli przy ul. Warszawskiej ujawniono płyty meblowe, pocięte kawałki ram okiennych, drzwi i mebli. Przygotowane do spalania niedozwolone substancje ujawniono również przy ul. Batorego. Właściciele posesji zostali zobowiązani do uprzątnięcia odpadów i ukarani mandatami karnymi. Zaplanowano także ponowne kontrole.

Straż Miejska prosi o anonimowe zgłaszanie jeśli podejrzewamy, że sąsiad może palić śmieci, pod numerem telefonu 986, lub mailowo: straz.miejska@um.legionowo.pl.

źródło: Straż Miejska Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *