Facebook


LEGIONOWO. Pierwszoklasiści z „Ósemki”

2015-10-29 11:39:20

Pasowanie na ucznia to uroczystość, podczas której pierwszoklasiści składają ślubowanie i oficjalnie zostają włączeni do społeczności szkolnej. Podnosi ona rangę faktu rozpoczęcia nauki w szkole i jest powodem do dumy niejednego pierwszoklasisty.

Uroczystość ta jest podniosłą chwilą, która pomaga dziecku zrozumieć, że chodzenie do szkoły jest nie tylko obowiązkiem, ale i przywilejem, że to istotny element życia człowieka, z którego każdy może być dumny.

Pierwszoklasiści  ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Legionowie są już pełnoprawnymi uczniami. W dniu 17 października  2015 r, odbyło się pasowanie na ucznia. Był to wyjątkowy dzień dla dzieci oraz pracowników szkoły.

Uroczystość  dla ośmiu klas pierwszych rozpoczęła dyrektor Agnieszka Jakubowska. Powitała ona gości, rodziców oraz wszystkich uczniów. Zgodnie z tradycją, pierwszoklasiści musieli wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami. Uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawczyń rozpoczęli program artystyczny wspaniałym wykonaniem poloneza. Później śpiewali piosenki, recytowali wiersze oraz tańczyli. Występy dzieci każdorazowo nagradzane były gromkimi brawami.

Wreszcie nastąpił akt ślubowania na sztandar szkoły. Następnie, dyrektor oraz zastępca prezydenta miasta Legionowo Piotr Zadrożny, za pomocą olbrzymich ołówków przyjęli do grona społeczności szkolnej około 190 uczniów klas pierwszych.

Zgodnie z tradycją szkoły na pamiątkę ślubowania każda z klas posadziła drzewko. Uczniowie złożyli obietnicę, że będą dbać o swoje roślinki. Uroczystości zakończyły się rozdaniem pamiątkowych dyplomów i legitymacji szkolnych oraz wspaniałym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Przygotowaniem uroczystości zajęły się wychowawczynie klas pierwszych: Monika Żbikowska, Małgorzata Dybowska, Marzena Michrowska, Ewelina Kijanka, Liliana Sieja, Dorota Frączkowska, Katarzyna Ficek oraz Edyta Zych. Uczniami z klas starszych biorących udział w przedstawieniu opiekowała się Ewa Dziura. O oprawę muzyczną zadbała Anita Rodak. Dekoracje wykonały Jadwiga Świderska i Joanna Kosiorowska. Nad przygotowaniem uroczystości czuwała wicedyrektor Małgorzata Matuszewska.

Liliana Sieja


Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *