LEGIONOWO. Pijana nauczycielka prowadziła zajęcia

2015-12-15 12:26:38

W poniedziałkowy poranek 14 grudnia policjanci zostali wezwani do Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Władysława Broniewskiego 7 w Legionowie. Jak się okazało, powodem interwencji była pijana nauczycielka najmłodszych roczników uczniów, która miała blisko 1,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Przed godziną 10.00 dyrektor legionowskiego Zespołu Szkół nr 3 Katarzyna Janicka zawiadomiła dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie o możliwości popełnienia wykroczenia przez jedną ze swoich podwładnych.

1,9 promila alkoholu

Po przybyciu na miejsce patrolu, badaniu alkomatem poddano nauczycielkę Katarzynę P., która opiekowała się najmłodszymi uczniami, gdyż prowadziła nauczanie początkowe dla klas 1-3. Wynik badania był wstrząsający. – Po sprawdzeniu alkomatem okazało się, że nauczycielka była nietrzeźwa wykonując swoje służbowe obowiązki. Dokonaliśmy dwóch pomiarów, bo tak nakazują przepisy. Pierwszy wynik to 0,82 mg/l, a drugi 0,90 mg/l. Kobieta po badaniu alkomatem przyjęła mandat karny, przyznając się tym samym do popełnienia wykroczenia. Dalsze konsekwencje będzie wyciągała dyrektorka szkoły, jako, że jest gospodarzem tej placówki i jej właściciel, a w tym przypadku Urząd Miasta – powiedział nadkom. Artur Bartczak, oficer prasowy z KPP Legionowo. Pijana nauczycielka z wynikiem blisko 1,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu została ukarana mandatem karnym z art. 70 paragraf 2 Kodeksu Wykroczeń w wysokości 200 złotych. Ale to nie koniec jej kłopotów.

Nauczycielka straci pracę

– W zaistniałej sytuacji nie mogłam pozwolić, żeby nauczycielka miała kontakt z dziećmi i dlatego podjęłam właściwą decyzję. W następstwie wezwałam policję, po badaniu alkomatem okazało się, że nauczycielka była pod wpływem alkoholu i została odesłana do domu. Nie zostały podjęte decyzje co do jej przyszłości, ale na pewno będzie odsunięta od pracy z dziećmi – powiedziała dla mediów lokalnych dyrektorka szkoły Katarzyna Janicka. Katarzyna P. od 33 lat jest nauczycielką. W Zespole Szkół nr 3 w Legionowie pracowała od 2009 roku. Przez pewien czas była dyrektorem dopiero co reaktywowanej Szkoły Podstawowej nr 3. Wcześniej pracowała między innymi w Szkole Podstawowej nr 7 w Legionowie. – Jestem oburzony taką sytuacją. Chcę jasno zadeklarować, że będzie zero tolerancji dla takich zachowań w naszych szkołach. Dyrektor szkoły podjęła bardzo dobrą decyzję o zawiadomieniu policji, która potwierdziła stan upojenia alkoholowego i mogę zapewnić o tym, że ta pani już na pewno z dziećmi już pracować nie będzie – powiedział dla mediów lokalnych zastępca prezydenta Piotr Zadrożny.

DARIUSZ BURCZYŃSKI

d.burczynski@toiowo.eu

Komentarze

7 komentarzy

 1. Qwer odpowiedz

  Też bardzo chętnie dowiem się jak wygląda ta pani

 2. X odpowiedz

  Moje dziecko było jej uczniem, często była pod wpływem alkoholu.

  1. Ares odpowiedz

   Witam czy posiada Pani/Panijakieś zdjęcie tej Pani gdyż od Paru dni uczy nowa nauczycielka o podobnym doświadczeniu i wieku, a cl maj gorsze o podobnym nazwisku, a wolalbym ay moje dziecko miało odpowiedniego wychowawcę.

   1. benek odpowiedz

    Witam,

    i ja bym chciała dowiedzieć sie o wygląd tej pani …o samo imię i nazwisko i podobny staz nauczania. Taka pani teraz uczy moje dziecko …

 3. M odpowiedz

  I tak bardzo długo uchodziło jej to na sucho. Tym razem po prostu chlapnęła o jednego kielicha za dużo

  1. Sokół odpowiedz

   CZy zna pan/pani te nauczycielke??? Prosze o info! Nie minął rok a nauczycielka ta pracuje w szkole w Wilanowie!!!!!

   1. Astralgirl odpowiedz

    Teraz powierzono jej prowadzenie 1 klasy muzycznej w szkole w Rembertowie ja się boje swoje dziecko przyprowadzac do szkoły. Nie zostawię tego tak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *