LEGIONOWO. Pijany 41-latek napastował dzieci na placu zabaw

2019-11-06 11:54:33

 

Policjanci z Legionowa zatrzymali 41-letniego mężczyznę. Zatrzymany usłyszał zarzut usiłowania doprowadzenia małoletniej do innej czynności seksualnej. Grozi mu 12 lat więzienia

Do zdarzenia doszło 2 listopada br. około godz. 16.00 na jednym z legionowskich placów zabaw. Do bawiących się dzieci podszedł mężczyzna, który próbował doprowadzić jedną z nich do innej czynności seksualnej. Przestraszona dziewczynka wraz z koleżanką uciekły. W międzyczasie informując o zdarzeniu policję.
Na miejsce został wysłany patrol, który odnalazł przestraszone dzieci oraz po uzyskaniu rysopisu podejrzanego kilka minut później go zatrzymał.
W chwili zatrzymania podejrzany miał ponad 3 promile alkoholu. W trakcie czynności okazało się, że 41-latek nie jest mieszkańcem Legionowa ani powiatu legionowskiego. Po przesłuchaniu świadków mężczyźnie postawiono zarzut próby doprowadzenia małoletniej poniżej 15 r.ż. do wykonania innej czynności seksualnej. Na wniosek prokuratury mężczyzna został aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.
Jak udało nam się dowiedzieć sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Legionowie, która z uwagi na dobro nieletniej poszkodowanej nie udziela bliższych informacji.
Mężczyzna nie był karany wcześniej. 41-latek został skierowany na badania psychologiczne, w celu uzyskania opinii seksuologa. Dopiero po uzyskaniu opinii prokuratura będzie udzielać bliższych informacji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *