LEGIONOWO. Piknik Organizacji Pozarządowych – „Stawiamy na rodzinę”

2022-10-02 8:44:56

W sobotę (24 września) w Parku Solidarności za legionowskim Ratuszem po raz drugi odbył się Piknik Organizacji Pozarządowych

Tegoroczna edycja pod hasłem „Stawiamy na rodzinę” zgromadziła na terenie parku 27 organizacji pozarządowych w tym m.in: Związek Emerytów i Rencistów, Stowarzyszenie Ogólnopolska Rodzina Kościuszkowców, Stowarzyszenie Nasze Miasto Nasze Sprawy, Komendę Hufca ZHP im. Szarych Szeregów „Rój-Tom”, Stowarzyszenie Zegrzynek Szaniawskiego i wiele innych.

W trakcie pikniku mieszkańcy mieli okazję nie tylko zaznajomić się z lokalnymi organizacjami pozarządowymi działającymi na terenie powiatu legionowskiego, ale również zapoznać się z ich działalnością. Do dyspozycji mieszkańców byli także wolontariusze poszczególnych stoisk. Organizacje pozarządowe (non governmental organisation w skrócie NGO) to wszystkie podmioty, które nie są jednostkami albo organami administracji publicznej oraz których działalność nie jest nastawiona na osiąganie zysku. Cechą wspólną tych organizacji jest brak powiązań z władza publiczną.

red.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *