LEGIONOWO. PKP przewiduje, że TUNEL będzie oddany w IV kwartale br.

2022-03-09 6:17:32

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przewidują, że budowa tunelu w ciągu ul. Polna – Kwiatowa zakończy się jeszcze w tym roku. Zaś pierwsze samochody przejadą tunelem w IV kwartale br.

Budowa przejazdu pod torami w Legionowie wpisuje się w działania Polskich Linii Kolejowych zwiększające bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym. Nowy obiekt zapewni komunikację pod linią kolejową. Piesi i rowerzyści skorzystają z chodnika i ścieżki rowerowej. Kierowcy pojadą pod torami bez oczekiwana przed rogatkami. Przejazd będzie miał 49 m długości oraz 13 m szerokości. Zastosowane rozwiązanie umożliwi poprowadzenie jezdni o szerokości 6 m z dwoma pasami ruchu oraz 3 m trasy pieszo-rowerowej. Łącznie zadanie warte jest blisko 32 mln zł. Według planów pierwsze samochody pojadą tunelem w IV kwartale 2022 r.

PLK realizują inwestycję w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap III” współfinansowanego z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Dzięki przedsięwzięciu w całym kraju budowane jest 25 obiektów: 10 wiaduktów drogowych, 12 tuneli (wiaduktów) drogowych, 3 przejścia dla pieszych.

Komentarze

2 komentarze

  1. Janek odpowiedz

    Prace trwaja bardzo szybko ale co z tymi sprawami środowiskowymi przeciez tam miasto złamało procedury – nie było raportu oddziaływania na środowisko. Jak zwykle władze miasta działaja na skróty i łamią przepisy. Żeby im tej inwestycjio nie wstrzymali w połowie drogi

  2. Edyta odpowiedz

    Toż to mżonka i utopia. Tunelu nie będzie juszcze bardzo długo o ile nie wcale. Na pewno nie bez decyzji środowiskowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *