LEGIONOWO. Czy dogęszczą „Bukowiec A”? – masz na to wpływ

2021-12-09 11:52:27

Od 10 grudnia do 3 stycznia 2022 r. w Urzędzie zostanie wyłożony plan przestrzenny dla Bukowca A. Projekt planu umożliwia dalsze dogęszczenia w tym również zabudowę wielorodzinną


Bukowiec A w Legionowie, odgraniczony jest ulicami Warszawską i Wiejską oraz torami kolejowymi z przecznicami takimi jak ulice m.in. Kwiatowa, Gdyńska, Handlowa, Przemysłowa, Daliowa, Sielankowa, Zakopiańska i Polankowa.
Zgodnie z założeniami planu wprowadzone zmiany pozwolą na rozbudowę istniejącej zabudowy, łączenie zabudowy usługowej z mieszkaniową. Minimalna powierzchnia biologiczna ma wynosić 30 proc. działki. Ale co najważniejsze zmiany pozwolą na realizację zabudowy wolnostojącej, bliźniaczej, ale także na ul. Przemysłowej, Daliowej, Handlowej i Bałtyckiej zabudowy wielorodzinnej z dopuszczalną wysokością bloków nawet do 15 m.
Jak donoszą radni, może to spowodować wykorzystanie tych zmian przez deweloperów, którzy na działkach, gdzie mógł powstać jeden budynek zaczną budować szeregowce.
Nowy plan zostanie wyłożony do publicznego wglądu w dniach od 10 grudnia 2021 r. do 3 stycznia 2022 r., zaś 15 grudnia 2021 r. odbędzie się w formie zdalnej dyskusja publiczna nad ustaleniami zawartymi w tym dokumencie. Uwagi do zawartych tam reform można zgłaszać do 17 stycznia 2022 r.

Paulina Nowicka

Komentarze

1 komentarz

  1. Daro odpowiedz

    Gdybym był złośliwy to napisałbym że tak zwany “zrównoważony rozwój” Legionowa wymaga zintensyfikowania zabudowy także na Bukowcu, dlaczego piszę to w taki sposób.
    Otóż jeden pan z Bukowca posługujący się wieloma nickami napisał mi że deweloperzy ze swoim terenem mogą robić co tylko chcą i budować co tylko chcą
    Ale nie życzę mieszkańcom tego co już od dawna doświadcza reszta mieszkańców, mam nadzieję że mieszkańcy Bukowca nie pozwolą sobie aby o ich życiu decydowali deweloperzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *