LEGIONOWO. Pluskwy to nie powód do wstydu

2018-08-26 11:39:09

Pluskwy są problemem, który staje się coraz bardziej uciążliwy i dotyka coraz większej liczby osób również w Legionowie. Legionowscy mieszkańcy poinformowali nas, że w ich blokach są one coraz częściej spotykane. Skąd się biorą pluskwy? Czy można się przed nimi obronić?


Mieszkańcy osiedla Jagiellońska poinformowali nas, że zauważyli coraz większą ilość pluskiew w swoich blokach. Udało nam się ustalić również, że problem dla mieszkańców jest wstydliwy i nie chcą o nim rozpowiadać. Dzieje się tak, ponieważ wiele osób wciąż kojarzy pluskwy z brudem, czy niskim stanem sanitarnym. Prawda jednak jest zupełnie inna. Jak informują specjaliści, pluskwom są te czynniki obojętne.

Skąd się biorą pluskwy?

Pluskwa domowa to pasożyt, który jest uciążliwy dla człowieka głównie ze względu na swój sposób odżywiania – żywi się krwią ludzi. Mogą być one wszędzie, gdzie są łóżka: w hotelach, pensjonatach czy akademikach. Przyjęcie używanych mebli czy nawet zakup antyków może zakończyć się przyjęciem pod dach nieproszonych gości w postaci pluskiew. Nawet przenocowanie u siebie znajomych, którzy mają problem z pluskwami. Znajomi mogą nawet nie wiedzieć, że w ich ubrania wczepiły się pluskwy.

Jakie są skutki ukąszeń?

Skutkami ukąszeń przez pluskwy są: swędzące ślady, małe bądź duże, które mogą utrzymać się nawet przez parę tygodni. Reakcja na pogryzienia pluskwy zależą od genów. Pluskwa domowa podczas pogryzienia aplikuje nam substancje znieczulająco, rozrzedzające krew i te właśnie substancje powodują niechciane ślady pogryzień. Co ciekawe ślady pogryzień pluskiew domowych nie występują u wszystkich pogryzionych osób.

Jak się z nimi rozprawić?

Niestety jedynym sposobem na pozbycie się pluskiew jest dezynsekcja przeprowadzana przez profesjonalne firmy. W budynkach wielorodzinnych ich administrator może przeprowadzić dezynsekcje jedynie na klatkach i korytarzach. Mieszkańcy w swoich czterech kątach muszą przeprowadzić ją na własną rękę. Należy również pamiętać, że im szybciej zajmiemy się problemem, tym większa szansa na jego całkowite wyeliminowanie.

KT

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *