LEGIONOWO. Po co ta pompa na otwarciu targu?

2019-07-18 7:56:52

Po wielu latach oczekiwań część targu położona od ul. Piłsudskiego w stronę
ul. Warszawskiej została wyremontowana. Uroczyste otwarcie odbyło się w niedzielę 14 lipca br. Część mieszkańców zastanawia się, po co była ta cała pompa?


Jeszcze przed oficjalnym otwarciem wśród mieszkańców pojawiły się głosy, że na otwarcie czegoś tak oczywistego nie potrzebne są występy artystyczne. – I po co to wszystko? Każda inwestycja z roku na rok jest droższa i kiedy każda złotówka się liczy, oni urządzają nie wiadomo jakie imprezy na otwarcie targu – żali się Pani Justyna. – Mam nadzieję, że jak wyremontują następną ulicę, to nie będą zapraszać żadnej kapeli żeby grała pod oknami mieszkańców – śmieje się mąż Pani Justyny. Inni nasi rozmówcy zwracali uwagę, że takie atrakcje mogły być zorganizowane na miejskim festynie, a nie otwarciu nowej inwestycji do codziennego użytku.
Podczas otwarcia wyremontowanego fragmentu targowiska prezydent miasta powiedział, że wyremontowany targ ma być miejscem, które będzie integrować dwa osiedla. Stwierdził też, iż dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej udało się wyremontować piaszczysty plac i otworzyć na inicjatywy mieszkańców. O jakich dokładanie inicjatywach mówił prezydent, nie wiadomo.Te podobno mają zależeń od samych mieszkańców. Istnieje jednak obawa, że inwestycja będzie wykorzystywana tylko i wyłącznie przez władze do promowania się.

Paulina Nowicka

Komentarze

2 komentarze

 1. elwuo odpowiedz

  Jakie jest nasze miasto? Coraz piękniejsze? Jest coraz bardziej zaludnione, zalane betonem, zastawione samochodami i “czworakami”. Co w tym pięknego?

  1. Daro odpowiedz

   Od dawna władze Legionowa nie mają żadnego innego pomysłu na zasilenie kasy miasta jak podatki z nowych mieszkańców, tyle że to są najniższe dochody.
   Strefa przemysłowa kompletnie leży a to stąd są wyższe podatki i dochody miasta
   Tyle że nowi mieszkańcy to i większe wydatki na edukację, transport, rozbudowę infrastruktury i błędne koło się zamyka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *