LEGIONOWO. Po szklanie i na rusztowanie

2016-10-17 10:03:27

Ekipa „cyrkowców”, która ocieplała blok nr 8 w SML-W przy ul. Jagiellońskiej 19 dała się poznać niemal wszystkim lokatorom. W czasie wakacji mieszkańcy, którzy nie wyjechali nad morze mówili tylko o nich.

Jedni z oburzeniem, a drudzy wręcz z podziwem komentowali ich wyczyny na rusztowaniach. Wyczynom tym w dodatku nieodłącznie towarzyszyła głośna muzyka disco polo. Jak donosi jeden z mieszkańców, kilkakrotnie z przerażeniem obserwował jak jeden rozweselony robotnik zrzucał gruz z wysokości, z balkonu prosto na głowę drugiego, stojącego niżej z pojemnikiem. Do pojemnika oczywiście niewiele trafiało. Inni informowali o niewybrednym języku jakim porozumiewała się wesoła ekipa. Nierzadko można było usłyszeć teksty w stylu – ”dawaj k..wa ten p…..ony kubeł ty s….ynu”. Tym samym językiem usiłowali się również komunikować z zaczepianymi mieszkańcami, a także komplementować kobiety i dziewczęta na osiedlu. O prawdopodobnych przyczynach tej wesołości poinformował nas inny lokator, który twierdzi, że robotnicy rozpoczynali dzień od wizyty w bufecie zorganizowanym w piwnicy klatki schodowej nr 1. Stamtąd trafiali prosto na rusztowania, gdzie nie tylko pląsali jak cyrkowcy, ale także spali, zaglądali przez okna do mieszkań i oczywiście imprezowali. Ktoś mógłby zapytać, gdzie był nadzór, gdzie był kierownik budowy, gdzie w końcu była administracja, należącego do SML-W osiedla Jagiellońska? Okazuje się, że niektórzy widzieli kierownika, a właściwie jego bezradność. Mówili, że on sam chyba wolał też nie zbliżać się do wesołej ekipy. Siedzieli na rusztowaniach, popijali piwko, a on obserwował ich z daleka. W ten sposób nie narażał się na epitety i inne „komplementy” jakich mógłby spodziewać się także pod własnym adresem.

WD

Komentarze

4 komentarze

 1. Dawid odpowiedz

  Tak się bawią, tak się bawią… w SMLW 🙂

 2. Andrzej odpowiedz

  Pijani robole mówiący jakąś wschodnią gwarą ocieplali nam ten blok. Dobrze że już skończyli ale skandal, że nikt ich z SMLW nie przypilnował. Andrzej

 3. Alina odpowiedz

  Widziałam tę ekipę nieźle dawali gazu …

 4. jagiel odpowiedz

  Docieplili mu jego M w kredycie na 30 lat? To nie nie płacze stary ORMOwiec tylko się cieszy.
  Masakra co za stężenie donosicielstwa dzisiaj – skąd się to bierze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *