LEGIONOWO. Podejrzany o zabójstwo – grozi!

2018-08-28 2:23:35

37-letni Paweł K. zamieszany w sprawę śmiertelnego pobicia w Jadwisinie w lipcu br. wyszedł z aresztu. W piątek mężczyzna znowu został zatrzymany. Kierował groźby wobec swojego ojca i sąsiadów

W miniony piątek (24.08) policjanci z Serocka otrzymali informację o awanturze jaka ma miejsce przy ul. Szaniawskiego w Jadwisinie. Po dotarciu na miejsce okazało się, że agresorem jest dobrze znany policji Paweł K.

Groził śmiercią ojcu 

Jak podaje st. asp. Justyna Stopińska z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie agresywny mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu kolejny raz doprowadził do awantury. W trakcie awantury miał wypowiadać groźby w stosunku do swojego ojca oraz sąsiadów. Zatrzymany 37-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Interweniujący na miejscu policjanci zdecydowali o przewiezieniu mężczyzny do szpitala. Tam zdecydowano o umieszczeniu 37-latka w szpitalu psychiatrycznym celem obserwacji. Nikt nie potwierdził nam informacji, że mężczyzna groził mieszkańcom użyciem noża.

Nie udzielił pierwszej pomocy

Przypomnijmy: w ubiegłym roku rodzeństwo: 37-letni Paweł K. oraz jego brat 29-letni Tomasz K. zostali zatrzymani pod zarzutem pobicia ze skutkiem śmiertelnym 40-letniego mieszkańca Jadwisina. Do zdarzenia doszło na klatce schodowej bloku, w którym mieszkali bracia K. Niestety w wyniku obrażeń i dużego upływu krwi 40-latek nie doczekał przyjazdu karetki. Obaj bracia zostali aresztowani.  W trakcie śledztwa prokurator postawił młodszemu z braci zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym . Zaś 37-latek usłyszał zarzut nie udzielenia pierwszej pomocy. W momencie zdarzenia był niepoczytalny W rozmowie z rzecznikiem Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga dowiedzieliśmy się, że skierowany został akt oskarżenia w tej sprawie. Pierwsza rozprawa odbędzie się 23 października br. Pawłowi K. grozi do 3 lat pozbawienia wolności zaś Tomasz K. może usłyszeć wyrok dożywocia.

QK

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *