LEGIONOWO. Podejrzenie przekrętu w CSP

2019-05-09 3:56:44

Prokuratura Rejonowa w Legionowie na wniosek Biuro Spraw Wewnętrznych KG Policji (BSW) prowadzi postępowanie sprawdzające dotyczące wydatkowania środków jednego z funduszy socjalnych w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie

Jak podaje RMF FM “wątpliwości Biura Spraw Wewnętrznych KGP wzbudziły cele, na które przyznawano dofinansowanie, a także same procedury decydowania o tym, kto dostanie pieniądze z tworzonego z dobrowolnych policyjnych składek tzw. “funduszu prewencyjnego”. Jak nieoficjalnie ustaliło RMF FM, funkcjonariusze BSW wyjaśniali okoliczności przyznania pieniędzy na wyjątkowo drogi upiększający zabieg stomatologiczny szefowej komisji rozdzielającej środki z funduszu, na stacjonarną bieżnię, czy sprzęt AGD. Wątpliwości budzi też fakt, że szefowa miała się nie wyłączać z głosowania przy decydowaniu o własnych wnioskach. BSW po zbadaniu sprawy zawiadomiło prokuraturę o możliwości usiłowania wyłudzenia pieniędzy z funduszu przez przewodniczącą i członka komisji.”

Nie było nieprawidłowości

Rozmawiający z szefową komisji przyznającą dofinansowania dziennikarze RMF FM usłyszeli, że ” żadnych działań niezgodnych z prawem, komisja nie podejmowała” oraz twierdzi, że nic nie wie o prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Legionowie na wniosek BSW śledztwie.

Zadaliśmy pytania

W rozmowie z szefem legionowskich Prokuratorów, prokuratorem Ireneuszem Ważnym, dowiedzieliśmy się tylko, że Prokuratura Rejonowa w Legionowie prowadzi śledztwo w tej sprawie. Niestety Prokurator nie udzielił nam więcej informacji i poprosił o zadanie pisemnych pytań.

Komentarze

1 komentarz

  1. rozbawiony odpowiedz

    CSP jest juz dawno pisie i oni sami siebie za przekrety scigają Widac ktoś nie był wystarczająco ustosunkowany aby to wyciszyc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *