Facebook

LEGIONOWO. Podejrzenie przekrętu w CSP

2019-05-09 3:56:44

Prokuratura Rejonowa w Legionowie na wniosek Biuro Spraw Wewnętrznych KG Policji (BSW) prowadzi postępowanie sprawdzające dotyczące wydatkowania środków jednego z funduszy socjalnych w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie

Jak podaje RMF FM „wątpliwości Biura Spraw Wewnętrznych KGP wzbudziły cele, na które przyznawano dofinansowanie, a także same procedury decydowania o tym, kto dostanie pieniądze z tworzonego z dobrowolnych policyjnych składek tzw. “funduszu prewencyjnego”. Jak nieoficjalnie ustaliło RMF FM, funkcjonariusze BSW wyjaśniali okoliczności przyznania pieniędzy na wyjątkowo drogi upiększający zabieg stomatologiczny szefowej komisji rozdzielającej środki z funduszu, na stacjonarną bieżnię, czy sprzęt AGD. Wątpliwości budzi też fakt, że szefowa miała się nie wyłączać z głosowania przy decydowaniu o własnych wnioskach. BSW po zbadaniu sprawy zawiadomiło prokuraturę o możliwości usiłowania wyłudzenia pieniędzy z funduszu przez przewodniczącą i członka komisji.”

Nie było nieprawidłowości

Rozmawiający z szefową komisji przyznającą dofinansowania dziennikarze RMF FM usłyszeli, że ” żadnych działań niezgodnych z prawem, komisja nie podejmowała” oraz twierdzi, że nic nie wie o prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Legionowie na wniosek BSW śledztwie.

Zadaliśmy pytania

W rozmowie z szefem legionowskich Prokuratorów, prokuratorem Ireneuszem Ważnym, dowiedzieliśmy się tylko, że Prokuratura Rejonowa w Legionowie prowadzi śledztwo w tej sprawie. Niestety Prokurator nie udzielił nam więcej informacji i poprosił o zadanie pisemnych pytań.

Komentarze

1 komentarz

  1. rozbawiony odpowiedz

    CSP jest juz dawno pisie i oni sami siebie za przekrety scigają Widac ktoś nie był wystarczająco ustosunkowany aby to wyciszyc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *