LEGIONOWO. Podstawówka przy Spectrum Sportu już rekrutuje!

2022-04-06 11:39:25

W Legionowie powstaje nowa, niepubliczna szkoła podstawowa. Placówka rozpocznie swoje działanie 1 września br. przy Spectrum Sportu. Aktualnie trwa rekrutacja uczniów


W ubiegłym roku właściciel Spektrum Sportu, obiektu znajdującego się przy ul. Narutowicza w Legionowie, spółka Fastos otrzymała pozwolenie na przebudowę hali i zorganizowanie w niej niepublicznej szkoły podstawowej – EduSpektrum. Inwestycja jeszcze się nie skończyła, ale niedawno ruszyła rekrutacja na nadchodzący rok szkolny dla klasy zerowej, pierwszej, drugiej, trzeciej, czwartej i siódmej.

Ile zapłacą rodzice?

Za naukę w nowej placówce będzie trzeba płacić, ale będzie ona działać na prawach szkoły publicznej. Miesięczny koszt nauki ma wynosić 1,3 tys. zł. Ale to nie wszystko, bowiem rodzice nowych uczniów muszą być przygotowani na uiszczenie innych opłat m. in. 2 tys. zł wpisowego, 150 zł opłaty rekrutacyjnej, koszty obiadów, ubezpieczenia i dziennika Librus.

Języki obce i wychowanie fizyczne

Klasy w nowej szkole najprawdopodobniej będą liczyć po 18 uczniów, zaś placówka wg właścicieli ma specjalizować się w nauce języków obcych, a zwłaszcza angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego. Dzięki dużej hali sportowej równie ważny będzie rozwój fizyczny uczniów. – Szkoła Podstawowa EduSpektrum to miejsce, w którym uczeń czuje się bezpiecznie, będąc otoczony troską, życzliwością i wsparciem. To miejsce, w którym dziecko rozwija się emocjonalnie, fizycznie, edukacyjnie oraz nabywa wielu umiejętności. Kształtuje tu też kompetencje przyszłości: kreatywność, umiejętność współpracy, samodzielność, odpowiedzialność za zadania, krytyczne myślenie, otwartość i elastyczność w działaniu – możemy przeczytać na stronie szkoły.

Nowy plac zabaw

Jeszcze w tym roku w okolicy Spektrum Sportu i nowej podstawówki miasto Legionowo planuje wybudować plac zabaw dla dzieci za około 200 tys. zł.

Paulina Nowicka

Komentarze

2 komentarze

 1. Daro odpowiedz

  Kiedy radny Traczyk wystąpił z pomysłem budowy w tym miejscu szkoły która miałaby odciążyć przeładowaną ponad wszelką miarę SP4 część radnych wypowiedziała się w ten sposób
  Radna Durka „Budynek ten w mojej opinii nie nadaje się na dostosowanie do warunków szkolnych,”
  M. Smogorzewski „Do tej pory liczba dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym w Legionowie systematycznie malała. Czy zatem kolejna placówka oświatowa jest potrzebna?”
  R. Smogorzewski „Nowa podstawówka bardziej przydałaby się na legionowskim Bukowcu – tak do pomysłu radnego Sławomira Traczyka dotyczącego zakupu Spektrum Sportu pod nową miejską placówkę oświatową odniósł się prezydent Roman Smogorzewski podczas zeszłotygodniowej sesji”(30 września).

  Nagle mamy zwrot o 360 stopni
  „Inicjatywę tę już oficjalnie poparł legionowski samorząd. Wiceprezydent Legionowa, Zadrożny zauważył w tych mediach, że nic tak dobrze nie robi edukacji, jak dobra konkurencja. Powiedział też, że wskazana szkoła wpisuje się w politykę oświatową Legionowa, która również stawia na sport”.

  Dla tych którzy mają krótką pamięć przypominam że już mieliśmy podobną sytuację z przedszkolem miejskim na Jagiellońskiej

  „Po rozwiązaniu umowy z poprzednim najemcą prywatnym przedszkolem „Bajkowy dom”, budynek i nowoczesny plac zabaw przy ul. Jagiellońskiej 40 stały puste. I kiedy wydawało się, że nieruchomość tą przejmie w trybie bezprzetargowym na 20 lat stowarzyszenie Dobra Edukacja temat ostatecznie upadł. Przypomnijmy, że towarzyszyło przy tym wiele kontrowersji. Sprawa bezprzetargowej i długoletniej dzierżawy wywołała burzę, nawet wśród ogólnopolskich mediów, gdyż założycielką i prezesem stowarzyszenia jest bowiem była minister edukacji oraz partyjna koleżanka prezydenta Romana Smogorzewskiego z PO, Katarzyna Hall. Ostatecznie stowarzyszenie nie zdecydowało się podpisać umowy zaproponowanej przez KZB.”

 2. Andrzej odpowiedz

  Fajnie, tylko dlaczego tam może działać szkoła skoro specjalnie zmienili parę lat temu plan, żeby tam były tylko usługi sportu. Przy tych zapisach planu, otwarcie tam szkoły jest niezgodne z prawem.
  Czy Romek i reszta chca powtórzyc taki sam wał jaki zrobili ze szkołą przy ul. Parkowej? Tam też jest teren przeznaczony na usługi sportu, a pewna pani załatwiła sobie z Romkiem, że będzie prywatna szkoła. dlatego wydzielili działke z terenu stadionu miejskiego, KZB sprzedało, Romek wydał zgodę i zbudowali. Potem trzeba było tylko wieszać banery na ścianach, że to niby szkoła sportowa…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *