LEGIONOWO. Policja i celnicy zabezpieczyli kolejne automaty

2018-11-16 10:43:42

Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie wspólnie z policjantami wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją Komendy Powiatowej Policji w Legionowie podczas wspólnych działań zabezpieczyli 5 automatów. Za urządzanie nielegalnego hazardu grozi do 3 lat więzienia


To kolejne działania legionowskich policjantów wymierzone w środowisko związane z nielegalnym hazardem. Tym razem to dzielnicowy z legionowskiej komendy nabrał podejrzeń, że w jednym z lokali na terenie Legionowa może odbywać się nielegalny hazard na automatach do gier. Dzielnicowy podejrzewał także, że wstęp do lokalu mają tylko zaufani klienci i zainicjował wspólne działania, pracujących po cywilnemu policjantów i celników.

Wczoraj policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcji legionowskiej komendy podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego weszli do wytypowanego obiektu. Wewnątrz zabezpieczyli 5 automatów do gier hazardowych.

Zabezpieczone automaty zostały przekazane celnikom, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie.

Zgodnie z nowelizacją Ustawy o grach hazardowych, od 1 kwietnia 2017. podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami gier (oznacza to również zakaz posiadania automatów do gier poza wyjątkami wskazanymi w ustawie, np. kasyna, dostawcy, serwisanci).

Właścicielowi tych nielegalnych urządzeń może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Źródło: KPP Legionowo

Komentarze

1 komentarz

  1. sybicki23 odpowiedz

    że komuś się jeszcze opłaca otwierać takie miejsca, po tej ustawie łapią na potęgę. w Wawie na kijowskiej na legalu grałem, bez obaw, że wpadną

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *