LEGIONOWO. Policja zatrzymała pedofila – skrzywdził 10-latkę

2019-04-23 5:09:45

Policja ujęła 36-letniego mieszkańca powiatu Legionowskiego. Krzysztof K. miał wywabić 10-letnią dziewczynkę z placu zabaw w okolicy ul. Prymasowskiej w Legionowie i poddać ją “innej czynności seksualnej”. Grozi mu kara do 15 lat więzienia


Do zdarzenia doszło w poniedziałek 15 kwietnia br. w lasku przy ul. Prymasowskiej. Do spacerujących w tamtej okolicy osób miała podbiec wystraszona dziewczynka. Okazało się, że padła ona ofiarą pedofila.

Zatrzymany recydywista
Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić Krzysztof K. miał najpierw wywabić 10-letnią dziewczynkę z placu zabaw w okolicy ul. Prymasowskiej w Legionowie, a później poddał ją “innej czynności seksualnej”. Podczas  rozmowy z rzecznikiem prasowym Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga – Marcinem Sadusiem dowiedzieliśmy się, że po kilkugodzinnych poszukiwaniach podejrzany mężczyzna  został zatrzymany. Okazało się, że jest on recydywistą, który był już karany za podobne przestępstwo.

Ofiara rozpoznała sprawcę
Pokrzywdzona dziewczynka rozpoznała napastnika. Zatrzymany Krzysztof K. usłyszał zarzut z art. 200 par 1 Kodeksu Karnego to znaczy: Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12. Jako, że podejrzany działał w warunkach recydywy za podobne przestępstwo, grozi mu teraz do 15 lat pozbawienia wolności. Ze względu na dobro dziecka prokuratura nie udziela więcej informacji.

Doniesienia sprzed roku
W zeszłym roku opisywaliśmy kilkukrotnie doniesienia o mężczyźnie, który miał kręcić się w okolicach szkół, obserwować i fotografować dzieci. Pojawiały się także informacje o mężczyźnie, który obnażał się  w obecności osób  nieletnich. Rzecznik prasowy legionowskiej policji oraz rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie i Prokuratury Rejonowej w Legionowie, twierdzą że na razie nie należy łączyć tych spraw.

QK/ fot: www.legionowo.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *