Facebook

LEGIONOWO. Policjanci uratowali mężczyznę przed zamarznięciem

2016-01-05 5:16:07

Policjanci z Legionowa uratowali 46-letniego bezdomnego przed zamarznięciem. Nietrzeźwy mężczyzna leżał na ziemi pod balkonem budynku wielorodzinnego na terenie osiedla Sobieskiego w Legionowie. Po konsultacji z lekarzem został doprowadzony do wytrzeźwienia.

 

Asp. sztab. Mariusz Szulc i sierż. Daniel Białorucki podczas sobotniego patrolu osiedli mieszkaniowych w Legionowie około północy pod balkonem budynku wielorodzinnego na terenie osiedla Sobieskiego zauważyli leżącą osobę. W trakcie podjętych natychmiast czynności ustalili, że jest nim 46-letni Cezary L.

Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Z wyjaśnień osoby wynikało, że jest od kilku lat bezdomnym i nie posiada rodziny. Cezary L. był bardzo wyziębiony i miał problemy z wypowiadaniem słów. Po przeprowadzonym badaniu stanu trzeźwości okazało się, że 46-latek posiada ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Po konsultacji z lekarzem bezdomny został doprowadzony do wytrzeźwienia.

Pamiętajmy, że zima oraz związane z tym niekorzystne warunki atmosferyczne, niosą realne zagrożenie utraty życia z powodu wychłodzenia organizmu. Każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych i niezaradnych życiowo, które narażone są na wyziębienie organizmu może uratować ich życie.

KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *